Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2022 Birželis 25 Šeštadienis
 

Prašymas suimti Eglę Kusaitę – kerštas generaliniam prokurorui D.Valiui?

2011-03-24 12:32 | Naujienos | Komentarų (67)

Teisėją Z.Birštoną "teroristės" byloje šiandien pakeitė teisėjas A.Požarskas (KK nuotr.)

„Teroristės“ Eglės Kusaitės bylą nagrinėjantis teisėjas Zenonas Birštonas, kurį vakar girtą teisme užfiksavo „Karštas komentaras“, šiandien teismo posėdyje nepasirodė. Nors Vilniaus apygardos teisme skelbimų lentoje šį rytą dar kabėjo skelbimas, jog E.Kusaitės bylą nagrinės trijų teisėjų kolegija, tarp kurių vienas – Z.Birštonas, teisėjas teismo salėje nepasirodė. Jį pakeitė teisėjas A.Požarskas.

Eglė Kusaitė siekė nušalinti bylą nagrinėjančią teisėjų kolegiją, kadangi pasikeitė teisėjų kolegijos sudėtis, o „teroristės“ advokatas prašė nušalinti prokurorą M.Dūdą, nes jo bylos vedimo metodai prilygsta Rusijos pataikavimui.

Tačiau prokuroras nebuvo nušalintas, teisėjų kolegija taip pat nuo bylos nagrinėjimo nenusišalino. Šiandien E.Kusaitės, kaltinamos terorizmu, teismo posėdis vyko, nors tik šį rytą pasikeitė teisėjų kolegijos sudėtis – vakar teisme girtą užtiktą teisėją Z.Birštoną pakeitė teisėjas A.Požarskas, kuris vargiai ar galėjo iki teismo posėdžio susipažinti su 17 tomų bylos medžiaga.

Prokuroras M.Dūda šiandien paprašė teismo suimti Eglę Kusaitę 3 mėnesiams, nes ji esą siuntė grasinančią žinutę prokurorui J.Lauciui ir bendravo su Magmadovais.

Tuo tarpu E.Kusaitė teigia, jog tai – absurdas. „Aš ką? Jau visiškai durna, kad iš savo telefono, kurio numerį turi ir Dūda, ir Jasaitis, rašyčiau grasinančias žinutes Lauciui?“ – žurnalistams sakė E.Kusaitė.

Stebintys situaciją Generalinėje prokuratūroje mano, kad naujos bylos E.Kusaitei iškėlimas ir E.Kusaitės suėmimas – tai senųjų prokurorų kerštas naujam generalinės prokuratūros vadovui.

„Teroristės byla – rezonansinė byla. Teismo posėdžius aktyviai stebi disidentai, organizuojamos pilietinės akcijos E.Kusaitei palaikyti. Jeigu E.Kusaitė bus suimta, kils nauja pasipiktino banga visuomenėje, kils įtampa, daugės visuomeninių protestų, kurie bus nukreipti ne prieš ką kita, o prieš prokuratūrą. Tai, kas dabar vyksta, mūsų manymu, yra politika“, – „Karštam komentarui“ savo nuomonę išsakė šiandien E.Kusaitės palaikyti atvykę kai kurie visuomenininkai.

Kaip žinia, E.Kusaitės bylą tyręs prokuroras Justas Laucius generalinio prokuroro D.Valio nuo šios bylos tyrimo buvo nušalintas ir tapo prokurorų profsąjungų, kovojančios prieš D.Valio pradėtas reformas prokuratūroje, vienu iš aktyvistų.

Prokuroras M.Dūda taip pat turi už ką pykti ant D.Valio – M.Dūda laimėjo konkursą į A.Kliunkos vietą, tačiau D.Valys pasirinko trečios vietos laimėtoją – prokurorą iš Vilniaus apygardos prokuratūros.

Taip, kad galima versija, jog senoji prokuratūros „gvardija“, nepatenkinta D.Valio reformomis, sieks atsirevanšuoti per Eglės Kusaitės bylą.

KK inf.

Komentarai

 

 

 
 1. Gerbiami TEISEJAI,negi jus nematete anksciau savo gretose tokio nekulturingo teisejo anksciau? Juk sakoma ka blaivas galvoja tai girtas pasako.Kur buvo teismo pirmininkas jei nemate savo darbuotojo? Vyrai susiimkit ir issiplaukit savo mundurus.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 2. mAN LABAI DAŽNAI ATRODO,KAD PROKURORAI AR TEISĖJAI AR IR SAMDYTA SĄŽINĖ —TAI ATSTOVAI KRIMINALINIŲ NUSIKALTĖLIŲ PASAULIO. Gal jie bebendraudami taip supanašėja, kad atskirti sunku.Kartais labiau panašu, kad nusikaltėlis teisia nusižiūrėtą auką.E.Kusaitės teisme, manau, reikėtų apversti : nusikaltėliai čia tie, kurie teisia( užsižaidė, Lauciui reikėtų teisminį tyrimą padaryti dėl tokio paiko kaltinimo žinute,kurią greičiausiai pats užsakė. Tokie žaidimai nebeturėtų praeiti, juk nebe sovietmetis. Taigi tikrai reikia ikiteisminio tyrimo šiai naujai teisėsaugininkų aferai. Kiek jie gali dar savivaliauti?

  Thumb up 72 Thumb down 0

 3. Jei Kusaitę, nežiūrint į jos pagrįstus prašymus, į publikaciją “Lž”, vis dėlto suims, tai parodys, na, totalų teisėsaugos supuvimą, parsidavimą ne tik svetimai, na, struktūrai, o pačiam šėtonui. Suprantu, kad šėtonui parsidavę, Dievo nebijo. Bet kaip jie nebijo, pavyzdžiui, Europos žmogaus teisių teismo? Ar tikisi mokesčių mokėtojų lėšomis atsipirkti?Ar tikisi, kad nebus kam iki jo nueiti? Štai šį tikėjimą reikia sugriauti. Aūūū, Čilinskai , ir kiti žmogaus teisėmis besimanantys, sukruskit ir visi dori ir drąsūs teisininkai. Pagaliau, triūsas bus įvertintas, nes teismas priteis sumelę. Net jei Eglė ir turėjo kokių kudlotų minčių, ji nieko nusikalstamo nepadarė, jos teisės pažeidinėjamos, tik netylėti reikia….

  Thumb up 72 Thumb down 0

 4. Ar tik tas A.Parzarskas nėra prokurorės vaikas. Kiek skaitau nevienareikšmiai vertinamas bylas, ten figūruoja abiejų lyčių barkauskai, alimai ir t.t. Šeimyniškumas teisėsaugoje klęsti. Obuolys nuo obels iki teismo ar prokuratūros lengvai rieda…

  Thumb up 72 Thumb down 0

 5. tur but , todel prokuroras M. Duda ir ivertino tik 2000 litu visa LR GP garbe , oruma ir …gera prokuroru varda , siulydamas nusikalteliui – prokurorui Vaitiekunui , juokinga bauda ir lygtine bausme uz prokuraturos pazeminima ir apdergima .
  Kas gi po to tikes savoka ” garbingas prokuroro vardas ” , kai tokie asai , kaip M. Duda ji nupigina iki 2000 litu ?

  Thumb up 72 Thumb down 0

 6. Neisteisinti nekalta zmogu, o pataikauti Rusijai — kaip zema tokiam mesle kapstytis, kad ir kiek sidabriniu uz tai gautum, bet pardave siela, jau kitaip negali, turbut, cia tas atvejis, kai uzverbuotas ar slaptas saugumietis dirba velniui arba negyvas? Pasirinkes slauzioti –neskraidys. SAUGUMAS GALETU PATIKRINTI SASKAITAS IR TURTUS LAUCIAUS IR DUDOS.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 7. Nereikia naudotis visuomenininkais. Mes piketų dėl KUSAITĖS NEŽADAME RENGTI. Kuriame pikete ir dėl ko ji pati dalyvavo su visuomenininkais….

  Thumb up 72 Thumb down 0

 8. Ta dama Kusaitė ,man tikrai panaši į teroristę. Kodėl bendravo su čičėnijos piliečiais…keista.Nusikalteliai turi sedėti. Bet tiurmon panelė nenorii o sprogdinti ar dar nori.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 9. Jau seniai turejau itarimu,kad teisejai net neskaito ,juolab neanalizuoja bylu pries posedzius.Sendien tai akivaizdus irodymas.Ryte paskirtas naujas teisejas,jau po valandos sedi posedyje ,ir zinoma susipazines su 17 tomu bylom?Cia naujas anekdotas?Dar antras anekdotas prie to pacio:Isgeri du butelius alaus,priputi 0,56 promiles i koki nors vamzdeli ir su nosim isari laiptine…O gryztant prie Kusaites posedzio,tai cia,galimai,aplamai ner ko bylos ir vartyt,kaip Rusijos kgbistai isakys,tai teismai ir nubaus.Jeigu rusiski tardytojai Lietuvos kalejime tardo Lietuvos piliecius,kurie rusijoje net nera buve,tai ar galima patiketi ,kad jie ir teismams Lietuvos neduos nurodymu?

  Thumb up 72 Thumb down 0

 10. argi gali tokie Lietuvos teisėjai teisti bet kokį žmogų????? Juk jie visi VISI panašūs į Birštoną. Juk jie palaiko vienas kitą ir gelbsti, nors šiuo atveju yra aiškiausi parodymai žurnalistų, bet šumskas vis tiek bando viską užtušuoti bei ištrinti,taip atrodo.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 11. O kodėl tokio ,kaip dabar Kusaitės byloje prokurorų “aktyvumo” ir” noro tirti bylą, “nebuvo Pociūno nužudymo byloje? Buvo nuspręsta,jog”pats apsimyžęs iškrito pro langą”.Ir viskas tuo pasitenkinant buvo stengiamasi bet kokiais būdais baigti ,ir bylą nutraukti.

  Thumb up 72 Thumb down 0

  • O todėl , kad jo nužudymą organizavo Algirdas Katkus , nes V. Pociūnas rinko apie jį iformaciją .

   Thumb up 72 Thumb down 0

 12. Man atrodo, kad scenariju apie “teroriste” Kusaite sugalvojo girtu, kaip tas teisejas, kompanija ( tikriausiai buvo susede prie buteliuko, ir ne vieno).
  Dabar bijo, kad nenusisekusio plano kliurkos islys , kaip yla ismaiso.

  Thumb up 72 Thumb down 0 
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Figūrą formuojantys apatiniai: kokius rinktis?
Kaip išsirinkti geriausią mobilų kondicionierių?
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Prietaisai moterų sveikatai bei malonumui  
Įrodyta, kad vaginalinių kamuoliukų bei vibratorių naudojimas yra naudingas moterų psichologinei bei fizinei...

Vasaros sezonas prasideda: ką turėtų žinoti šunų šeimininkai? 
Prasidėjus šiltajam metų sezonui, didelė dalis žmonių džiaugiasi dėl malonaus oro ir galimybės...

Kiek kainuoja geros kokybės langai? 
Patikimi langai pagerins Jūsų namų saugumą ir tuo pačiu jūsų gyvenimo kokybę. Renkantis...

Kaip pakeisti ir atrestauruoti namų fasadą? 
Renkantis išorės sienų apdailos medžiagą dažniausiai svarstomi du variantai: tinkuoti arba montuoti klinkerio...

Ar biuro priemonių kokybė kinta? 
Darbas biure yra neatsiejamas nuo tam tikrų priemonių, kurios gali garantuoti, kad pavyks...

Naujausia žaidimų įranga dar geresniems pojūčiams 
Jeigu mėgstate kompiuterinius žaidimus ir norite atrasti juose dar geresnes patirtis, išbandyti daugiau,...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“ (10)
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas (1)
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui (3)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (8)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (6)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (9)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (4)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (3)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
Lietuva sustabdė tarptautinių kompanijų iš Rusijos perkėlimą
Ekonomikos ir inovacijų ministerija sustabdė naujų tarpininkavimo raštų išdavimą į...
„Luminor“ bankas išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją
„Luminor“ bankas sėkmingai išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją....
Medicinos bankui – įspėjimas, bauda ir įpareigojimas
Lietuvos bankas praėjusių metų pabaigoje atliko tikslinį planinį UAB Medicinos...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (28)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (11)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Karštas Komentaras