Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2021 Spalis 22 Penktadienis
 

Negi niekas nemato, kad mums meluoja

2010-11-08 19:04 | Nuomonių ringas | Komentarų (36)

Daktaras Algimantas Matulevičius

Visi pergyvena dėl demokratijos Baltarusijoje, dėl jų būsimų Prezidento rinkimų. Bent jau dauguma stengiasi pasidalinti mūsų sukauptomis “demokratiškomis vertybėmis”. Tik nedidelis klausimėlis, ponai, – o ar tikrai turime realią demokratiją, tikrai laisvus, nuo bet kokių įtakų tiek iš vidaus, tiek iš išorės nepriklausomus rinkimus? Ar šiandien Lietuvoje yra tokia demokratijos stadija, kad bet koks laisvas šalies pilietis gali iškelti savo kandidatūrą ir lygiomis teisėmis susirungti su kitais varžovais už teisę būti išrinktu? Gal tikrai jam bus suteikta galimybė be trukdymų susitikti su potencialiais rinkėjais visose viešose vietose, ir nebus trukdymų paskelbti savo nuomonę žiniasklaidoje? O kaip su potencialiais rinkėjais? Ar jie gaus pilną ir vienodai teisingą informaciją apie visus dalyvius?

LR Konstitucija pasisako būtent už tokius rinkimus. Kad taip ir vyksta, iškilmingai paskelbiama rinkimams pasibaigus daugiamečio VRK pirmininko Zenono Vaigausko spaudos konferencijose. Atrodo, kad mes jau tikrai tapome pavyzdžiu ne tik Baltarusijai, Rusijai, bet dar daugeliui šalių, kuriose rinkimai vyksta kitaip.

Tačiau rinkimai vadinamoje demokratijoje, pasirodo, be pinigų neįmanomi. Jie būtini susimokant valdžiai už teisę dalyvauti rinkimuose. Toliau tu niekur nepaskelbsi savo programos, idėjų, bei nepaaiškinsi rinkėjui, kodėl jis turi balsuoti už tas idėjas, ar tave. Jeigu nenusipirksi vietos laikraščiuose, arba nesusimokėsi už radijo, TV transliacijas ar internetinę reklamą. Net norint atspausdinti pačias elementariausias informacines “skrajutes”, reikia pinigų. Talkininkus, suprantama, galima surinkti savanorius, bet norint rimtai varžytis su konkurentais, rinkimų štabe būtina turėti nors vieną profesionalų talkininką, o jam reikia mokėti. Toliau reikia išsinuomoti patalpas. Partijos, kurios prie valdžios, čia ir vėl sutaupo, nes visose savivaldybėse turi nemokamas patalpas savo skyriams, taip pat gali pasinaudoti už valstybės pinigus išlaikomais Seimo narių biurais. O kur dar neišvengiamos išlaidos telefonams, transportui ir taip toliau ir panašiai…

Pirmoji išvada – norint dalyvauti “laisvuose” lietuviškuose rinkimuose, būtina pačiam turėti, arba gauti iš kur nors pinigų. Be šios sąlygos negali apie tai nė svajoti.

Žinau ponų argumentą, kad, jei tavo idėjos patrauklios, tai rėmėjų atsiras. Leiskite rimtai suabejoti. Rėmėjai Lietuvoje – dažniausiai verslo atstovai arba pasiturintys piliečiai. Įdomu, kodėl jie turėtų remti tokį kandidatą į bet kurią valdžios instituciją, jeigu jis pasisako už padorų, sąžiningą, ne šešėlinį verslą, ne korumpuotus politikus, moralų elgesį ir didesnes algas dirbantiesiems, didesnes pensijas ir griežtesnę tvarką, mokant mokesčius ir pan. Be to, potencialiam rėmėjui negali pažadėti, kad “atsilygins”, jei būs išrinktas, nes būs visiems vienodai teisingas, kaip reikalauja priesaika ir Konstitucija. Praktiškai tokiam jokių galimybių ką nors gauti. Bet net jei ir pasiseks kažkiek sukrapštyti savų, ir kažkiek iš rėmėjų, vis tiek tai bus labai kuklios lėšos. O jūsų konkurentai – stambiosios partijos, gaunančios milijonines sumas iš valstybės, ir ne ką mažesnes iš rėmėjų. Rėmėjai jas remia, nes jau per dvidešimt metų suprato šios pinigais grįstos “pseudodemokratijos” taisykles – litas, paaukotas esantiems prie valdžios, ateityje atsipirks dešimteriopai, nes jiems bus atlyginta. Niekas to nepasmerks, o prokurorai nebaus, nes per dvidešimt metų nebaudė.

Štai ir sąlyga uždaviniui: kas geriau pasirodys per rinkimus – ar tas, kas turi labai gražias idėjas kaip išgyvendinti korupciją, šešėlinę ekonomiką, grąžinti į mūsų gyvenimą padorumo, moralės sampratą, ar tas, kas disponuos didžiausiomis galimomis pinigų sumomis?

Manau, atsakymas aiškus net pradinukui – turtuoliams ir purvinai rinkimus tvarkantiems su savo gražiais ketinimais šioje sistemoje po kojomis geriau ir nesipainioti. Padorus, protingas, išmintingas, moralus, bet neturintis pinigų žmogus jokių galimybių laimėti rinkimines kovas neturi.

Nebūkime naivūs ir neapsimetinėkime – juk kalba neina apie kelias dešimtis litų. Rinkimams naudojami milijonai. VRK kartu su VMI net suprakaitavę dirba, kaip suskaičiuoti legalias lėšas, išleidžiamas rinkimams, bet niekas net nebando ką nors daryti, bandant sustabdyti didžiulį nelegalių pinigų, naudojamų rinkimams, srautą.

Man būnant Seimo NSGK pirmininku, teko rimtai auklėti VSD ir STT vadovus, kad būtent jų priedermė ir pareiga gaudyti ir užkardyti nelegalių lėšų politinei reklamai, tiek iš šalies vidaus, tiek iš išorės srautus. Tačiau jie visaip išsisukinėjo ir nieko nedarė, nedaro ir, atrodo, nebedarys. O sumos naudojamos išties įspūdingos, ir skaičiuojama maždaug vienas prie dešimt. Tai yra – vienam legaliam litui papildomai dar panaudojama dešimt nelegalių. Mintyse turimos visos lėšos politinei reklamai (ne tik per pačius formalius rinkimus). Juk dauguma politikų reklamuojasi pastoviai, ir nemanykite, kad tai daroma nemokamai.

Viena iš priežasčių, kodėl teisėsauga nebekovoja su nelegaliais pinigais politikoje, – tai bendras didžiulis valstybės reikalų tvarkymo kriminalizacijos mastas, kuris ilgainiui sugriaus net ir nedidelius civilizuotos (ne nusikaltėlių) valstybės likučius. Tai konkretus pavyzdys, kaip politikai nusikalstamai leido prokurorams numarinti nelegalių 25 milijonų litų invazijos į Lietuvą iš svetimos šalies specialiųjų tarnybų, kad į politinį olimpą būtų atvestas savo statytinis Viktoras iš Kėdainių, bylą.

VSD pareigūnai, atlikę labai svarbų valstybei darbą, išaiškinę nusikaltimą prieš valstybę, siekiant uzurpuoti jos politinę sistemą, išmesti iš VSD su vilko bilietu, o šis veikėjas toliau šokdina valdžios ir teisėsaugos marionetes, mokindamas, jo terminologija tariant, …žioplus litovcus gyvenimo…

Šis pavyzdys atėmė bet kokį norą iš likusių padorių teisėsaugos pareigūnų ką nors daryti. Kodėl jiems rizikuoti, jei tokia padėtis tenkina visus – konservatorius su liberalais, socdemus su tvarkiečiais, ir visus kitus, esančius prie valdžios? O kodėl tenkina? O todėl, kad ir patys naudojasi nelegaliomis lėšomis politikai daryti.

Antra išvada – prie tokios korupcijos valstybėje, kai niekas nebekontroliuoja nelegalių pinigų srautų politinei reklamai ir rinkimams, neturime teisės teigti, kad esame demokratinė valstybė, ir kad mūsuose vyksta realūs demokratiniai rinkimai. Vyksta didelių pinigų kova dėl įtakos, kad tuos pinigus dar valstybės sąskaita ir pasididinti. Štai realybė, nors ir bjauriai atrodanti.

Didžiausios lėšos, naudojamos rinkimuose, atitenka žiniasklaidai. Politinė reklama ir rinkimai – tai žiniasklaidos pasipelnymo šaltinis. Žiniasklaida, tapusi privačia, pamiršo savo misiją – objektyviai informuoti skaitytoją ar žiūrovą apie vieną ar kitą procesą, apie politiką ar besistengiantį juo tapti. Deja, objektyvumo vietą užėmė pinigai. Kas mokės pinigus už tai, kad tave koneveiktų? Juk tai gryniausia nesąmonė. Moka, kad ne girtų, o koneveiktų konkurentą? Beje, vertėtų įvesti privalomą ženklinimą, kiek reklaminis straipsnis ar TV reklama kainavo. Manau, tai žmonėms padarytų įspūdį, ypač TV reklama, kainuojanti dešimtimis tūkstančių. Ją pagal kainas vejasi ir interneto įkainiai.

Tačiau mūsuose ypač pavojinga yra jau pilnai suvešėjusi nelegalių pinigų finansuojama paslėpta politikų reklama. Tai daroma nekaltai. Politikas tiesiog dalyvauja laidose. Klasiškiausias pavyzdys – kaip Uspaskichą į kiekvieną trobą atvedė Valinskas su “Agurkicho“ personažu. Kas gali paneigti, kad už tai jis gavo apie milijoną litų?

Manau, visiems aišku, kad dabartinis Vilniaus merų paradas, į kurį susiruošė A. Zuokas ( jis gi – Abonentas), V.Uspakichas (jis gi – įtariamasis baudžiamojoje byloje), A. Paulauskas (jis gi – “valstybininkų” klano geras draugas) ir, kad nebūtų vyrams liūdna, viena moteris – K. Prunskienė (ji gi – “kniaginia”) – tikrai netrykšta moraliomis idėjomis ir noru, kaip Vilniaus reikalus pradėti tvarkyti skaidriai, be „rubikonščikų“. O ką gero pademonstruos Kauno milijonieriai, pasivogę ir supurvinę pačią visuomeninių judėjimų idėją vien tam, kad atėjus į valdžią pasitvarkytų savus verslo reikalus? Nes jeigu norima tikrai atlikti dorą darbą visai miesto bendruomenei, tam nebūtina lįsti į savivaldybės tarybą, o reikia siųsti ten padorius, tam darbui tinkamiausius žmones. Manau, apie moralės, padorumo ir išminties grąžinimą į mūsų visuomeninį – politinį gyvenimą net nemąstoma. O kam? Jiems to nereikia. Politologai eilinį kartą padūsaus, kaip blogai pas kaimynus ir kaip gerai pas mus. Bet juk gėrio nuo to nepadaugės. Melas ir liks melu, o ne laisve!?

Ir dar viena išvada – negali būti reali demokratija, kai žiniasklaida yra verslas, o laisvas žodis matuojamas pinigais. Nėra demokratijos, jei nėra laisvos, nuo valdžios ir pinigo nepriklausomos žiniasklaidos. Reiškia, nėra ir laisvų, lygių rinkimų.

Siūlau rimtai pradėti diskutuoti apie mūsų melagingos ir amoralios sistemos rimtą remontą. Kam meluot, jeigu visi mato, kad nėra taip, kaip bandoma teigti iš aukštų tribūnų. Juk melas, tapęs valstybės valdymo sudėtine dalimi, griauna tą pačią valstybę iš vidaus, ir anksčiau ar vėliau sugriaus.

Turint tokią pinigais – ir ypač nelegaliais – grįstą rinkimų sistemą, neturėtume stebėtis, kodėl į valdžią išrenkami nusikaltėliai, amoralūs cinikai ir visiškai tam netinkami asmenys.

Pati politikos darymo sistema yra ydinga ir kriminalizuota, būtent dėl to ji ir nepajėgi sukurti ką nors padoraus. Demagogija ir melas nevirs tiesa, jeigu jų neatsisakysim. Tai nesigaus savaime,nes į valdžią lenda kriminalas, kad iš jos pasipelnytų.

Jie geranoriškai savo tikslo neatsisakys. Mes, žmonės, neapsikentę, kad mus mausto, privalome susivienyti ir tam pasipriešinti, kitaip realios demokratijos ir žmoniškų rinkimų bei padorių politikų niekada ir nematysime.

Komentarai

 

 

 
 1. This information does seem new in fact will take a bit of time walking on on the internet, I must say that I adore

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. This may not be the best place to ask about this, but I need some information on a local business that’s located near me in Tampa but can’t seem to find enough feedback. I only need a basic AC service.They are called – Castellano Air Conditioning, 2206 1/2 N Armenia Ave, Tampa, Fl 33607-3414,(813)877-6997

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. 19. Excellent beat ! I would like to apprentice while you amend your website, how can i subscribe for a blog website? The account helped me a acceptable deal. I had been a little bit acquainted of this your broadcast provided bright clear idea

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. Gyvenam šalyje kur žmogaus kompetensiją patvirtina ne išsilavimnimas, juo pasitikinčių skaičius, bet turtas…
  o baisiausias ponas dvasubagis, tapęs turčiumi… tokią ir valdžią turime… kol nenusipurtysim…

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. REIKIA KEISTI SEIMO RINKIMŲ TVARKĄ
  Tautos ateities forumo vadovai
  Algimantas Matulevičius, Jonas Mažintas
  Tai, kas jau daugelį metų vyksta šalies valdžioje, visiškai neatitinka civilizuotos daugumos šalies žmonių interesus ginančios ir atstovaujančios moralios politikos elementarių reikalavimų. Manau, daugelis šalies gyventojų pasibaisėjo šios kadencijos Seimo nekompetentingumu sprendžiant itin skaudžias krizės padarinių suvaldymo problemas vien tik sunkiausiai gyvenančių žmonių sąskaita. Mūsų žmonės pasiryžę ir gali iškęsti daug ką, iš ko ponas premjeras ne kartą būdamas užsienyje pasišaipė, pagyrūniškai girdamasis kokie lietuviai kantrūs, kai jis jiems veržia diržus stengdamasis, kad turtingieji patirtų kuo mažiau nuostolių. Tačiau ir kantriems tautiečiams atrodo kantrybė trūko po paskutinio Seimo spektaklio, vadinamo L.Karaliaus ir A.Sacharuko apkalta. Visiems ir be Konstitucinio Teismo sprendimo aišku, kad šie ponai savo elgesiu ir konkrečiais veiksmais, bei kompetencija netinkami būti Seimo nariais. Jie nusipelno apkaltos. Tačiau kartu su jais apkaltos nusipelno ir A. ir I. Valinskų šeimyna, ciniškai pamynusi bet kokį padorumą ir dirbanti LNK (nesvarbu, kad jie sako jog be pinigų, kuo nelabai galima tikėti?). Taip pat rimtais pažeidimais įtariami E. Vareikis ir M. Adomėnas. Negi pamiršome kaip R. Ačas „plovė“ Seimo pinigus mokėdamas fantastines sumas už biuro Raseiniuose nuomą iš savo svainio; net 86 Seimo nariai neteisingai išsinuomavę (išperkamos nuomos pagrindu) prabangius lengvuosius automobilius. Nesiderina Seimo nario mandatas ir su A.Baukutės elgesiu plėšiant bendrabutyje unitazus bei rozetes, arba A.Šedžiaus bei Ž.Šilgalio šokiai, be to, dar pasirašant Seimą kompromituojančias sutartis su televizijomis, vardan pigaus populiarumo. Kodėl taip ir nei atmesti, nei patvirtinti kaltinimai dengiant kontrabandos srautus I.Komskiui. Negi galima toleruoti iki dabar esančius Seime LEOlt aferos vykdytojus G.Kirkilą ir B.Vėsaitę bei jos stūmėjus bene 2/3 socdemų frakcijos, beveik visą liberalų centro frakciją ir darbiečius. Juk tai nusikaltimas kainavęs Lietuvai apie 3 milijardus litų. A.Kubilius irgi suteptas šios machinacijos ( o teisingiau itin stambaus masto nusikaltimo prieš valstybę ), nes vietoj to, kad inicijuotų rimtą teisinį persekiojimą ir kaltų patraukimą atsakomybėn, jis aferos dalyviams pasižadėjo viską užmiršti ir net primokėjo 680 milijonų litų. Kas jam suteikė tokius įgaliojimus? O gal, kaip jų partijos patriarchas sakė…kas galėtų paneigti, kad iš to turėjo kažkokią tai naudą..? O kaip būti su A.Čapliku kai jam būnant ministru jo bendrapartietis, lyg tai partijai paėmė kyšį pareikšdamas, kad tie pinigai partijai. Seime sėdi ir jau senesnės taip vadinamos Rubikono „juodosios“ buhalterijos herojai E. Masiulis, G. Steponavičius, A. Vidžiūnas ir ypač per šią apkaltą buvęs aktyvus moralistas V. Andriukaitis. Net keli Seimo nariai dar yra įtariamieji baudžiamais nusikaltimais, tarp jų net pusmetį buvęs opozicijos lyderis V.Gapšys. O kiek Seime likę „valstybininkų“ klano dalyvių ir aktyvių rėmėjų. Klano kuris veikė ir nors apkarpytas toliau veikia prieš valstybę ir kas baisiausia be skrupulų įtakoja teisėsaugą ir jos sprendimus. Visi jie mėgsta papostringauti apie aukštus moralės standartus kitiek, bet tik ne sau. Sau jie leidžia būti ciniškai amoraliais. Ką bekalbėti apie moralę, jeigu jie toleruoja kriminalines veikas?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 6. Aš tiesiog sugadinsiu savo biliotenį, nes man nuo tokių politykų bloga.Nematau jokios ateities sau ir vaikams, nors visą laiką sąžiningai dirbu, gėda.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 7. prie lovio vel ruošiasi šis nieko Lietuvai nenuveikes tik sau prisikyses ponas pensininkas.Turejome stypria,turtynga galynga šaly cccp,tik valdzioje buve pensininkai ja subankrotino,net apsukrusis p.Garbaciovas,nieko nebegalejo pakeisti.I seima rinksime ne zemes špikulius,o pasitikejima turincius piliecius.Gali pone nesistenkt niekas tamstos prie lovio nebematys

  Thumb up 0 Thumb down 0

 8. TAUTOS ATEITIES FORUMAS (taf(taškas)lt)KVIEČIA PASIRAŠYTI peticija(taškas)lt DĖL PRIEŠLAIKINIŲ SEIMO
  RINKIMŲ IR PARTINIŲ SĄRAŠŲ ATSISAKYMO

  ŠIĄ INFO PRAŠOME PLATINTI TOLIAU VISAIS BŪDAIS

  Thumb up 0 Thumb down 0

 9. Pradet reiktu nuo peciaus.Tas Amzinasis Rinkimines Komisijos Pirmininkas tikrai ne i tema.Tik “elitui” ir yra per painu,kad rinkimine komisija gali but renkama tik vieneriems rinkimams.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 10. reikia rimto Tautos Referendumo pakeičiant rinkimų sistemą neleidžiant partinių sąrašų

  Thumb up 0 Thumb down 0

 11. Protingi žmonės nekandidatuos į valdžią, nes žino, kad nieko nepajėgs padaryti, išskyrus pasigerinti savo padėtį. Protingi žmonės neis balsuoti, nes supranta, kad ką beišrinks, niekas nesikeis ir esmė ne rinkimuose, ar rinkimų sistemoje.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 12. kas šiandien darėsi Londone kai jaunimas sukilo gindamas savo teises dėl to ,kad brangina mokestį už mokslą o Lietuvoje kaip avinai nuleidę galavas eina net nebliaudami į skerdyklą

  Thumb up 0 Thumb down 0

 13. Kaip padaryti lietuvių tautą tokią socialiai sąmoningą kaip prancūzų ? Tik visuotinis streikas ir nepaklusnumas dar galėtų priversti tuos valdiškus mafiozus pagalvoti apie tautos poreikius. Jokie civilizuoti pašnekesiai su tautos atstovais jau nebeduoda jokių rezultatų. Ir nors jie labai bijosi panašaus scenarijaus kaip Prancūzijoje, bet anksčiau ar vėliau garantuotai to susilauks, nes viskam yra ribos.Jeigu didelė dalis jaunimo ir išvažiuos,užteks pensininkų, kad juos nušluotų į šiukšlyną.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 14. nesuprantu lietuvių iš kur tas nuolankumas ir kantrybė,organizavo spalio mėnesį Tautos ateities forumas labai gerą ir teisingą mitingą tai atėjo keli šimtai ,o turėjo ateiti tūkstančiai tinginiai

  Thumb up 0 Thumb down 0

 15. patinka man tai ką siūlo autoriaus vadovaujamas judėjimas jie nesidrasko ,jie žino kaip ir ką reikia daryti tik raginame darykime greičiau

  Thumb up 0 Thumb down 0

 16. man Matulevičiaus straipsniai patinka jie analitiniai ir su konkrečiais bei realiais siūlymais

  Thumb up 0 Thumb down 0

 17. Labas vakaras. Tai gal ponas Matulevičius parems mane pinigais, nes žadu blokiruotyis į Alytaus miesto savivaldybės rinkimus. Nedaug truksta, bet reikia.
  Tai kas sugalvojo toki mėnesio vidurki 2056 Lt. Tai toki įnaša turi įnešti nepriklausomi laisvi Lietuvos piliečiai. Gerai jei išrinks, o jei ne, Tai lieki neišrinktas, bet dar ir apvogtas. Nes tavo įnašo niekas negražins.
  Tai gal susimilsi mane sušelpti, kad toks bagoptas esi.Ate.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 18. Labas vakaras. Tai gal ponas Matulevičius parems mane pinigais, nes žadu blokiruotyis į Alytaus miesto savivaldybės rinkimus. Nedaug truksta, bet reikia.
  Tai kas sugalvojo toki mėnesio vidurki 2056 Lt. Tai toki įnaša turi įnešti nepriklausomi laisvi Lietuvos piliečiai. Gerai jei išrinks, o jei ne, Tai lieki neišrinktas, bet dar ir apvogtas. Nes tavo įnašo niekas negražins.
  Tai gal susimilsi mane sušelpti, kad toks bagoptas esi.Ate.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 19. Nebūtina balsuoti už bet kurią partiją. Negaliojantis biuletenis taip pat biuletenis.Kai šitą supras rinkėjų masė ir atėjusi sugadins daugumą biuletenių tai bus demokratijos pradžia…

  Thumb up 0 Thumb down 0

 20. Aš, mano šeima, mano šeimos draugai ir pažįstami…ir daugelis kitų balsuosime visuomet už A.Matulevičių, jis priimtiniausias mums politikas mums, mes juo tikime, tikime ir tiek, labai logiškas minčių dėstymas ir aplamai nuostabus žmogus,tik su juo galima į karą prieš skurdą eiti. Sėkmės Jums,gerb.A.Matulevičiau,mes kartu su jumis.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 21. Lietuvoje rinkimų dar nebūva-Lietuvoje vyksta tik balsavimai.Kaip draugas STALINAS sakė,kad visai nesvarbu kaip balsuoja,svarbiausia kaip balsus skaičiuoja.Lietuvoje Vyriausioji rinkimų komisija tikrai “puikiai” dirba,nes jai vadovauja KGB generolo brolis draugas VAIGAUSKAS.Nei vienas Lietuvos “demokratas” šitos problemos nekėlė,o kai šią problemą per televizijos interviu iškėlė vienas žurnalistas,-tai draugas VAIGAUSKAS net susigėdo,kad jis jau 15 metų skaičiuoja balsus.O mūsų didieji”demokratai” TATA-V.LANDSBERGIS ,ar V.ADAMKUS,na ir J.E.Prezidentė D.Polikarpovna šito irgi nematė ir nenori matyti.O ką jau kalbėti apie turgaus moteriškę DEGUTIENĘ Seimo pirmininkę,ar jos pavaduotoją Č.JURŠĖNĄ angeliuką su velnio ragais?Mūsų “politikai” masiškai prieš Tautą.Labai keista,kad neatsiranda nei vienas protingas žmogus,kuris keltų šią problemą.O nuo draugo VAIGAUSKO paskaičiuotų balsų priklauso rezultatas,kodėl per “prezidento” V.Adamkaus rinkimus dažnai “užlūždavo”kompiuteriai,tam ,kad šitas nukaršęs diedukas laimėtų rinkimus.Algimantas MATULEVIČIUS turėtų šitą klausimą nušviesti,bet nešnekėti aptakiom komjaunuliškom frazėmis.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 22. Zenklinima TV reklamose butina ivesti. TaI as maciau JAV. Eina reklama apie politika , o apacioje parasyta kas uz ja sumokejo.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 23. Balsavimo piramidė taip gudriai sukurpta, kad būtinai turi balsuoti už bet kokią partiją, nes kitaip biuletenis bus skaitomas negaliojančiu. Kaip bebalsuočiau, vistiek bus išrinkta į valdžią pusė partinių kandidatų išėjusių pagal partinių sarašų pirmumo eilę. Pirmuose eilėse yra susodinti patys didžiausi vagys, aferistai ir nusikaltėliai. Nesuprantu, tai kokie čia laisvi demokratiniai rinkimai teisinėje valstybėje. Po tokių rinkimų valdžioje vėl paliks jų žmonės ir sudaris jų daugumą. Tai reiškia kad po rinkimų niekas nepasikeis.

  Thumb up 0 Thumb down 0 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Tinkama valymo įranga – būtinybė kiekvienam verslui
Aukštos kokybės krosnelės namų jaukumui 1
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
SOS pagalbos prašymas. Dalinkimės ir prisidėkime, kas galite, simboliškai 
SOS pagalbos prašymas. Dalinkimės ir prisidėkime, kas galite, simboliškai. Dėkojame už gerumą. Šiaulių...

Gydantys fleitos garsai 
Muzika turi gydančios galios. Teigiama, kad klasikinės muzikos klausymas padeda sumažinti suvalgomą maisto...

Pažintis su miceliniu vandeniu – kaip juo naudotis ir ką reikia žinoti? 
Dauguma moterų ieško idealios makiažo kosmetikos. Produktas, kuris nedirgina odos, jos netraukia ir...

Kas yra šaltas asfaltas ir kam jis mums visiems reikalingas? 
Šaltas asfaltas yra puiki priemonė duobėms taisyti asfaltuotose gatvėse ar keliuose, kiemuose ir...

Dilgėlių arbata – tiems, kurie turi mažakraujystę 
Dėl netinkamos mitybos anemija yra gana dažna šiuolaikinio žmogaus palydovė. Nors atrodo, kad...

Pasiruošimas jūsų tobulai kelionei: ką verta žinoti? 
Manote, kad pats laikas atitrūkti nuo kasdienybės ir bent trumpam leistis į nuotykius?...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“ (1)
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui (3)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (6)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (4)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (2)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
„Luminor“ bankas išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją
„Luminor“ bankas sėkmingai išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją....
Medicinos bankui – įspėjimas, bauda ir įpareigojimas
Lietuvos bankas praėjusių metų pabaigoje atliko tikslinį planinį UAB Medicinos...
Lietuvos bankas su rinkos dalyviais aptarė pinigų išgryninimo tinklo plėtros projekto pažangą
Lietuvos bankui šiemet birželį inicijavus memorandumo dėl grynųjų pinigų prieinamumo...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (10)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...