Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2021 Rugpjūtis 5 Ketvirtadienis
 

2. “Lietuvos rytas” apie Kiesų lavonų iškasimą pranešė keliomis dienomis anksčiau, nei jie buvo surasti ir iškasti

2007-07-04 09:32 | Bylos | Komentarų (25)

A.Vertelka


Giedrė Gorienė

Po ilgų derinimų ir įvairių pažymų rašymo “Karštam komentarui” pagaliau pavyko gauti leidimą ir susitikti su Lukiškių tardymo izoliatoriuje-kalėjime bausmę iki gyvos galvos atliekančiu Panevėžio nusikalstamos “tulpinių” grupuotės lyderiu vadinamu Algimantu Vertelka, pravarde “Pinčia”, kuris nusprendė daugiau nebetylėti.

Lukiškių tardymo izoliatorius-kalėjimas. Tardymo kambarys Nr.33. Gegužės 28 diena.

9 val. ryto jis tuščias – “rezervuotas” jau prieš tris dienas mano susitikimui su už kitus nusikaltimus nuteistu iki gyvos galvos, o dabar Kiesų žmogžudyste kaltinamu Algimantu Vertelka.

Lukiškių tardymo izoliatoriaus – kalėjimo direktoriaus pavaduotojas D.Atkočius paprašė ateiti kokį 20 minučių anksčiau – kad iki 9 val. būtų galima sutvarkyti visus formalumus (gauti direktoriaus rezoliuciją ir išrašyti leidimą).

Pokalbiui su A.Vertelka skiriama viena valanda. Ir tai su viena sąlyga – kad mano pokalbio su “tulpinių” lyderiu tituluojamu A.Vertelka klausysis Lukiškių tardymo – izoliatoriaus viršininko pavaduotojas D.Atkočius.

“Mūsų pokalbyje jums nėra reikalo dalyvauti – šitas kambarys visada būna “paruoštas”, – nusijuokė A.Vertelka, sužinojęs, kad leidimas su juo susitikti duotas tik su šitokia sąlyga ir kad kambarys buvo “ruoštas” net tris dienas.

Suprask: čia ir taip sumontuota pasiklausymo aparatūra, taigi pareigūnai paskui neskubėdami galės išsišifruoti slapta darytą žurnalistės ir A.Vertelkos pokalbio įrašą.

Oficialiai niekas nieko slapta neįrašinėja? Galbūt. Tačiau neoficialiai tokie dalykai neatmetami: mat tai, be jokios abejonės, labai svarbu tiems, kurie stovi už Kiesų žmogžudystės – nes tik iš anksto žinant A.Vertelkos “ėjimo” taktiką ir “kozirius”, iki rudens – kada prasidės tikrasis “veiksmo filmo” siužetas – galima pasiruošti ir užblokuoti A.Vertelkos “ėjimus”, kurie gali pražudyti tuos, kas slepiasi šito baisaus nusikaltimo šešėlyje.

“Tai kaip tave prie manęs prileido? Galima, aš kreipsiuos “tu”?”– paklausė A.Vertelka, prisėdęs prie mūsų pokalbiui skirto staliuko.

O buvo taip…

Linktelėjau galva: “Galima”.

Tiesą sakant, aš ir pati nusistebėjau, kaip čia taip mane prie A.Vertelkos prileido. Jei tiksliau, tai kalėjimo administracija visai nenorėjo manęs prie to A.Vertelkos prileisti – matyt, toks Generalinės prokuratūros pageidavimas. Nes pirmą kartą paskambinus Lukiškių tardymo izoliatoriaus-kalėjimo viršininkui A.Ižičkai, man buvo pareikšta, kad “Vertelka yra prokuroro žinioje ir susitikti galima tik gavus prokuroro leidimą”.

Nusistebėjau – nuo kada reikia gauti prokuroro leidimą, norint susitikti su jau nuteistu ir bausmę atliekančiu asmeniu?

“O apie ką jūs su Vertelka kalbėsitės? Juk dabar, kiek žinau, dar vyksta teismas”, – pasiteiravo A.Ižička.

“Apie bylas”, – kalėjimo viršininkui atsakiau gana abstrakčiai – nes cenzūra demokratinėje ir nepriklausomoje Lietuvoje oficialiai kaip ir uždrausta.

Tuomet kalėjimo viršininkas pažadėjo viską “išsiaiškinti” ir man perskambinti.

“Dabar tarsis su Generaline prokuratūra”, – pagalvojau.

Su kuo tarėsi Lukiškių kalėjimo viršininkas dėl mano susitikimo su A.Vertelka, nežinau. Tačiau kitą dieną man paskambino viršininko pavaduotojas D.Atkočius, prisistatė ir pasakė, kad viršininkas jam asmeniškai pavedė išsiaiškinti mano susitikimo su A.Vertelka galimybes ir kad jis mane informuos, “kai viską sužinos”.

Pagaliau trečią dieną paskambinęs D.Atkočius mane informavo, kad su A.Vertelka galėsiu susitikti, jei gausiu Vilniaus apygardos teismo teisėjo Lino Žukausko leidimą, “nes Vertelka yra teisėjo Žukausko žinioje”.

“Parašykite raštą teisėjui, kai jis užvizuos, kad leidžia, tuomet mes leisime”, – pasakė kalėjimo viršininko pavaduotojas D.Atkočius.

Na, jei reikia, tai reikia – parašiau teisėjui L.Žukauskui prašymą leisti susitikti su A.Vertelka ir laukiu prie teisėjo kabineto – mat sekretorė pranešė, kad “šiuo metu teisėjas užėjęs pas Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininką”.

Slenka minutės, sekretorė, kaskart praeidama pro šalį, paklausia: “Na, dar nesulaukėt teisėjo?”

Papurtau galva, kad “ne”, ir toliau laukiu. Nieko nepadarysi – tokia “procedūra”, ir ją reikia praeiti, jei noriu visuomenei pateikti kiek nors daugiau informacijos apie Kiesų bylą, nei visuomenė sužino iš pamestų jai, pareigūnams griežtai kontroliuojant, trupinių. Belaukdama, prisimenu pirmuosius Kiesų nužudymo bylos teismo posėdžius ir peržvelgiu šios bylos teisėjų kolegijos pranešėjo teisėjo Lino Žukausko karjerą: 1995 m. vasario 29 d. Prezidento A.Brazausko dekretu penkerių metų kadencijai paskirtas Vilniaus m. trečiosios apylinkės teismo teisėju; 2000 m. vasario 18 d. Prezidentas Valdas Adamkus iki 65-erių metų paskiria Liną Žukauską Vilniaus m. trečiosios apylinkės teismo teisėju; 2001 m. sausio 10 d. Prezidentas V.Adamkus atleidžia Liną Žukauską iš Vilniaus m. trečiosios apylinkės teismo teisėjo pareigų ir tą pačią dieną jį paskiria Vilniaus apygardos administracinio teismo teisėju; 2004 m. vasario 18 d. Prezidentas Rolandas Paksas perkelia teisėją Liną Žukauską į Vilniaus apygardos teismo teisėjus.

Ir štai dabar šio teisėjo rankose – Lietuvos “amžiaus byla” – Kiesų nužudymas. “Ir tik nuo šito teisėjo dabar priklausys, ar Lietuva iškovos savo nepriklausomybę – ne juridinę, kada Lietuva paliko Tarybų Sąjungą, bet faktinę ir pačią svarbiausią – nepriklausomybę nuo Korumpuotų Politikų ir Pareigūnų Sąjungos, ar ir toliau liks dvokiančioje korumpuotoje pelkėje, tik butaforiškai vadinamoje “nepriklausoma ir demokratine Lietuva”, – mąsčiau stovėdama prie teisėjo Lino Žukausko durų.

Nes dabar tik teisėjo Lino Žukausko sprendimai ir pasirinkimas lems, ar bus peržengta per slenkstį, dalijantį Lietuvą į dvi dalis: švarią, skaidrią ir teisingumo siekiančią , bei juodą, purviną ir korupcija dvokiančią. T.y. ar Kiesų nužudymo bylos nagrinėjimas bus tik “paukščiuko”, kad byla ištirta ir baigta, padėjimas, nusikaltimą priskiriant keturiems “tulpiniams”, ar bus iki galo išsiaiškinta, kam buvo naudinga Kiesaus žmogžudystė ir kas bei kodėl ją užsakė. Mat, kaip sako lietuvių liaudies patarlė: “Kuo giliau į mišką, tuo daugiau medžių”: kuo labiau giliniesi į bylą, tuo daugiau klaustukų kyla.

“Viltis – durnių motina”, – mintyse bandžiau nusiteikti, kad gal ne visi teisėjai šitoje sistemoje yra “supuvę”, ir su lyg ta mintimi atsidarė Vilniaus apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininko kabineto durys ir pasirodė mano taip ilgai lauktas teisėjas Linas Žukauskas.

“Laba diena, teisėjau, man reikalingas Jūsų leidimas”, – pasakiau ir padaviau savo prašymą.

“Vertelka nėra mano žinioje ir susitikimui su juo mano leidimas nereikalingas”, – pasakė teisėjas, perskaitęs mano jam pateiktą raštą.

“Tai gal galėtumėte tai ant mano prašymo ir parašyti? Nes kalėjimo administracija reikalauja Jūsų leidimo”, – paprašiau.

Kol teisėjas rašė, kad “Vertelka nėra mano žinioje ir jam neskirta jokia kardomoji priemonė”, išsiėmiau mobilųjį telefoną ir paskambinau Lukiškių kalėjimo viršininko pavaduotojui.

“Ponas Atkočiau, aš dabar esu teisėjo Lino Žukausko kabinete, ir jis teigia, kad Vertelka nėra jo žinioje, kad Vertelkai nėra skirta jokia kardomoji priemonė, ir jūs turite suteikti leidimą susitikti su Vertelka bendra tvarka”, – pasakiau girdint teisėjui.

Teisėjas, išgirdęs mano pokalbį, kalėjimo viršininko pavaduotojui patvirtino tik ką man pasakytus žodžius: kad jis neskyręs jokios kardomosios priemonės, kad Vertelka jau nuteistas kitoje byloje, ir kad leidimas susitikti su žurnaliste turi būti suteiktas bendra tvarka.

Kalėjimo administracija, atrodė, dar bandė surasti “šiaudą”, už kurio užsikabinę galėtų neleisti susitikti su A.Vertelka – mat kitame telefono gale pareigūnas dar bandė kažką prieštarauti, tačiau teisėjui pakartojus, kad Vertelkai neskirta jokia kardomoji priemonė, galiausiai man tarė: “Na, gerai, leisime, bet tik dalyvaujant man”. T.y. Lukiškių tardymo izoliatoriaus-kalėjimo viršininko pavaduotojui D.Atkočiui.

Štai taip aš ir atsidūriau Lukiškių tardymo izoliatoriuje-kalėjime tardymo kambaryje Nr.33, kuris tą dieną buvo skirtas redakcijos susitikimui su garsiuoju “tulpiniu” A.Vertelka.

“Koks aš “tulpinis” – čia komisarai Kuzma su Vingirevičiumi šitą pavadinimą sugalvojo: jei du gyveno Tulpių gatvėje, tai ir nusprendė: “Bus “tulpiniai”, – aiškiai nepatenkintas jam “klijuojama” “tulpinio” etikete pasakė A.Vertelka.

Taigi pokalbis prasidėjo.

A.Vertelkos liudytojus persekioja mirtis

“Na, ir kaip tau patinka teismas?” – paklausė A.Vertelka šypsodamasis.

“Spektaklis”, – pasakiau savo nuomonę apie Vilniaus apygardos teisme prasidėjusį Kiesų bylos nagrinėjimą.

“Aš tai šitą teismą vadinu cirku”, – šyptelėjo A.Vertelka.

Reikia pripažinti, kad mane visų pirma nustebino gera A.Vertelkos nuotaika – jis neatrodė panašus į žmogų, kuriam paskelbtas įkalinimas iki gyvos galvos ir kuriam lemta savo gyvenimo saulėlydį sutikti už grotų. Jis visą pokalbio laiką juokavo ir laidė šmaikščius sąmojus.

“Ten, laisvėje, tūkstančiai žmonių nuolat virkauja ir skundžiasi gyvenimu, neišlenda iš įvairiausių depresijų, o čia, štai, žmogus nuteistas iki gyvos galvos ir džiaugiasi gyvenimu”, – nusistebėjau iš šalies stebėdama “Pinčią”.

“Kaip manai, kodėl mano iškviesti į teismą liudytojai staiga netikėtai “pasikaria”?” – netikėtu klausimu, kaip sako amerikonai, vertu 64 mln. dolerių, staiga pažadino iš minčių A.Vertelka.

“Kažkas iš liudininkų pasikorė?” – paklausiau “Pinčios”, nesuprasdama, ką jis turi omenyje – mat kažkaip nepastebėjau, kad žiniasklaidoje apie tai kas nors būtų užsiminta.

“Žurnalistai rašo tik tai, ką jiems prokuroras leidžia”, – įsitikinęs A.Vertelka. Ir su užuomina paklausia: “Apie Panevėžio rajono policijos komisariato areštinės darbuotojo mirtį girdėjai?”

Be abejo – Panevėžio laikraščiai tai gana plačiai aprašė: gegužės 17 d. vakare Panevėžio rajono PK areštinėje buvo rastas, kaip oficialiai teigiama, pasikoręs pareigūnas Gintaras Bareika.

Apie šią keistą mirtį plačiai nekalbama – na, pasikorė pareigūnas, maža čia būna gyvenime…

Panevėžio rajono PK vadovas Sergejus Smirnovas dėl šio įvykio surengė spaudos konferenciją ir žurnalistams paaiškino tokias oficialias vyriausiojo areštinės postinio G.Bareikos mirties aplinkybes.

“Paprastai į darbą areštinėje atėję postiniai persirengia trečiame komisariato aukšte esančiame kabinete. Todėl atėjęs priimti pamainos, postinis pirmiausia nuėjo persirengti ir prie kabineto durų atrado kolegos lavoną”, – teigė PK vadovas.

Pasak jo, G.Bareikos kaklą veržė ant laiptinėje esančių priešgaisrinių kopėčių užrišta plonos virvės kilpa. Norint patekti į kabinetą, kolegai būtų tekę peržengti kūną.

Kilpoje radęs kolegą, pareigūnas iš karto informavo komisariato vadovybę.

“Pareigūnas buvo ištrauktas iš kilpos, tačiau jo atgaivinti nepavyko, nors G.Bareikos kūnas dar nebuvo sustingęs”, – teigė S.Smirnovas.

Įdomi detalė: G.Bareika kilpoje rastas jau persirengęs civiliais drabužiais. T.y. G.Bareika jau buvo baigęs savo pamainą, persirengė ir rengėsi eiti namo. Tačiau staiga apsigalvojo ir “pasikorė” – nors namie laukė žmona, su kuria gražiai sugyveno, ir nepilnametė dukra.

Dar viena įdomi detalė: nei šalia G.Bareikos, nei drabužiuose nebuvo rasta jokio palikto raštelio.

Pirminiais duomenimis, G.Bareika mirė 18-19 valandą.

Pareigūno mirtis daugeliui kolegų sukėlė nuostabą – šiame komisariate G.Bareika dirbo 18 metų, neturėjo jokios nuobaudos, už gerą darbą yra gavęs 20 padėkų, apdovanotas asmenine dovana ir pirmojo laipsnio ženklu “Tėvynės labui”.

“Jis buvo linksmas, draugiškas, nekonfliktiškas pareigūnas”, – taip savo pavaldinį apibūdino S.Smirnovas.

Jis ir bei G.Bareikos kolegos žiniasklaidai teigė esantys ištikti šoko ir nesuvokiantys, kas galėjo nutikti, kad “Bareika ryžosi tokiam žingsniui”.

Kai kurie pareigūnai pastebėjo, kad kokią savaitę prieš tragišką įvykį G.Bareika vaikščiojo susimąstęs, užsigalvojęs ir, praeidamas pro šalį, net nepastebėdavo kolegų – atsitokėdavo tik pašauktas vardu. Kas jaudino paskutinėmis gyvenimo dienomis G.Bareiką, jo kolegos teigia nežinantys.

Areštinės vyriausiuoju postiniu dirbęs G.Bareika konvojuodavo kalinius iš vienos areštinės į kitą bei vežiodavo į teismą.

Oficiali žiniasklaidai pateikta versija – “pareigūnas nusižudė neatlaikęs įtampos darbe”.

Tuo tarpu A.Vertelka įsitikinęs, kad G.Bareika buvo nužudytas.

“Kai mus nuveždavo tardymo veiksmams į Panevėžį, mane laikydavo Panevėžio miesto policijos komisariato areštinėje, o Baltušį – Panevėžio rajono policijos komisariato areštinėje.

Kartą Baltušį iš tardymo ne parvedė, bet parnešė ir į kamerą įmetė. Tai buvo prie Bareikos. Todėl aš iškviečiau Bareiką liudytoju į Kiesaus bylos teismą, kad jis papasakotų, kaip tada viskas toje areštinėje buvo.

Ir staiga po mano prašymo iškviesti Bareiką liudyti, Bareika nei iš šio, nei iš to ima ir “pasikaria”! Įdomu?” – pro lūpų kampą nusišypso A.Vertelka, aiškiai leisdamas suprasti, kad tokiais sutapimais jis netiki.

Taigi gali būti, kad paskutinėmis savo gyvenimo dienomis G.Bareika susimąstęs vaikščiojo būtent dėl to, kad jam buvo daromas didžiulis spaudimas dėl liudijimo Kiesaus nužudymo byloje. Gal G.Bareika nesutiko “nieko neprisiminti”, todėl norint pareigūną užtildyti, buvo rastas saliamoniškas sprendimas – turėjęs liudyti pareigūnas rastas kilpoje?

Tai, beje, jau antras “pasikoręs” Kiesaus nužudymo byloje. Pirmasis netikėtai “pasikorė” Kiesų žmogžudyste kaltintas V.Blinkevičius.

Oficiali V.Blinkevičiaus mirties versija – neįtikinama

“Jį pakorė”, – taip pat mano A.Vertelka.

Tokią nuomonę parašiau prieš kelerius metus ir aš, kuomet V.Blinkevičius buvo rastas negyvas savo vienvietėje kameroje Lukiškių tardymo-izoliatoriuje kalėjime. Kodėl taip maniau? Nes ir “plika akimi” matėsi, kad tai negalėjo būti savižudybė.

Pamenu, kartą naktį, jau gerokai po vidurnakčio, suskambo mano mobilusis telefonas. Atsiliepus, moteriškas balsas maldavo: “Atvažiuokit iš pat ryto pas mus į Panevėžį, į laidojimo namus: Blinkevičiaus nenužudė – jis buvo nužudytas”.

Nuvykus, laidojimo namuose, kur V.Blinkevičius buvo pašarvotas, susirinkę giminaičiai išsakė nuomonę, kad V.Blinkevičius ne pasikorė, kaip oficialiai teigiama, bet buvo nužudytas.

“Kai žmogus pasikaria, ant jo kaklo atsiranda stranguliacinė vaga. Tačiau ant mano vyro kaklo jos nėra – o juk “pasikorė”, kaip teigiama, užsivijęs storą televizoriaus kabelį”, – savo įtarimus man išsakė V.Blinkevičiaus žmona.

Jaunoji našlė, kartu su kitais giminaičiais, į šarvojimo salę pasikvietė ir pažįstamą mediką, kad šis apžiūrėtų V.Blinkevičių. Pamatęs, kad nėra stranguliacinės vagos, o ant kaklo, ausų srityje, yra tik dvi “mėlynės”, medikas išsakė nuomonę, kad V.Blinkevičiui užspausta miego arterija.

Po šitokios versijos paskelbimo garsusis Generalinės prokuratūros prokuroras S.Urbelis parašė pareiškimą, kad man už “šmeižtą” būtų iškelta baudžiamoji byla.

Pamenu, žemesnio rango prokurorai, gavę S.Urbelio pareiškimą, visą laiką, kol mane apklausinėjo, bandė aiškinti, kad aš neturiu teisės skelbti savo ir V.Blinkevičiaus giminaičių nuomonės apie V.Blinkevičiaus mirties aplinkybes, kol “nepaskelbtos oficialios mirties priežasties išvados”.

Tačiau aš atsakiau, kad Konstitucija leidžia mums skelbti savo nuomonę ir Konstitucija mums nenurodo, kad mes turime nereikšti savo nuomonės tol, kol prokuratūra atlieka savo oficialius tyrimus ir oficialias ekspertizes.

Taigi prokurorai man apie savo “oficialias išvadas”, aš jiems – apie Lietuvos Respublikos Konstituciją. Tuo S.Urbelio bandymas mane užčiaupti per baudžiamąją šmeižto bylą ir baigėsi.

Tiesa, prokurorai, konstatavę, kad V.Blinkevičius “pasikorė”, gėdingai apsijuokė – mat jie niekaip negalėjo tinkamai paaiškinti, kodėl ant V.Blinkevičiaus kaklo nebuvo stranguliacinės vagos.

“Jie paaiškino, kad taip yra dėl to, kad prieš apsivyniodamas kaklą kabeliu, mano vyras kaklą dar apsivyniojo rankšluosčiu. Įsivaizduokit, koks estetas – rūpinosi, kad karste gražiau atrodytų”, – tuomet prokurorų atsakymus ironizavo V.Blinkevičiaus žmona.

“Pamatytum tą kabelį – jis toks storas ir nelankstus, kad neįsivaizduoju, kaip su juo galima pasikarti”, – abejones dėl V.Blinkevičiaus “savižudybės” išsakė ir A.Vertelka.

Paklaustas, kodėl V.Blinkevičius galėjo būti užtildytas, “Pinčia” išsakė tokią savo nuomonę: “Todėl kad Blinkevičius atsipeikėjo ir atsisakė pirminių parodymų. Reikėjo pamatyti mano ir Blinkevičiaus akistatą – ji vyko be advokatų, o Blinkevičius sėdėjo ant kėdės kaip kokių vaistų prisirijęs ir svyravo į šonus, nesuprasdamas, kas vyksta.”

“Vėliau jis atsipeikėjo, atsisakė visų iki tol duotų parodymų ir ėmė kalbėti, kaip iš tikro viskas buvo. Todėl ir “pasikorė”, – mano A.Vertelka.

Taigi galima suprasti, kad iš pradžių V.Blinkevičius, kaip oficialiai sakoma, “bendradarbiavo” su teisėsauga, o paskui apsigalvojo?

“Ar daug kam pareigūnai duoda čia mobilųjį telefoną, kad kaltinamasis paskambintų žmonai, vaikams? Pareigūne, gal duosite man mobilųjį telefoną paskambinti?” – staiga kreipėsi A.Vertelka į mūsų pokalbio besiklausantį kalėjimo administracijos atstovą D.Atkočių.

Pareigūnas tylėjo. “O Blinkevičiui duodavo”, – pabaigė mintį A.Vertelka.

Taip, tas tiesa – apie tai man savo interviu po V.Blinkevičiaus mirties prisipažino ir jo žmona: V.Blinkevičiui pareigūnai duodavo mobilųjį telefoną, ir jis galėdavo pakalbėti ir su žmona, ir su sūnumi.

Beje, būtent tada, mirties išvakarėse, V.Blinkevičius pakankamai ilgai kalbėjo su žmona pareigūno mobiliuoju telefonu: tada V.Blinkevičių vežė atlikti tardymo veiksmus į Panevėžį ir važiuodamas jis pasakojo žmonai: dabar pravažiavom tą vietą, o dabar – tą.

Kaip laidotuvių dieną prisiminė žmona, tada V.Blinkevičius buvo linksmas, gerai nusiteikęs ir laukė pasimatymo, kuris turėjo įvykti už kelių dienų, – jis vis primindavo žmonai, kokių daiktų ji nepamirštų atvežti į pasimatymą.

“Šitaip laukė pasimatymo, buvo šitokios geros nuotaikos ir staiga – “pasikorė”, – kitą dieną po telefoninio pokalbio išgirdusi blogą žinią negalėjo patikėti žmona.

Visiškai kaip ir Panevėžio r. PK areštinės pareigūno G.Bareikos mirties atveju: persirengė pasibaigus darbo pamainai civiliais drabužiais, susiruošė eiti namo, tačiau laiptinėje staiga apsigalvojo ir … “pasikorė”.

Iš tiesų: stebint iš šalies šitas “savižudybes”, būtų juokinga, jeigu nebūtų graudu. Tačiau mūsų valstybėje, kur teisėsauga – “supuvusi” ir valdoma korumpuotų politikų bei pareigūnų, objektyvus šitokių “savižudybių” ištyrimas yra neįmanomas. Tą padaryti gali nebent privatūs detektyvai ir tai – neoficialiai: mat Seimas jau beveik 15 metų niekaip neprisiruošia priimti Privačių detektyvų įstatymo, kurio projektas guli kažkur giliai užslėptas Seime.

“Įdomu, kas atsitiks kitam liudytojui – Jurijui Milevskiui? Aš jį irgi pakviečiau liudyti”, – juokiasi A.Vertelka. – “Girdėjau, jog jį, kad neliudytų teisme, iš Lietuvos į Kirgiziją išsiunčia”.

Netikėtas komisaro atsistatydinimas

O apie ką J.Milevskis gali paliudyti Kiesų žmogžudystės byloje?

“Jis grojo vienu iš juodžiausių smuikų “tiriant” šitą bylą, todėl noriu pakviesti jį į teismą ir kai ką paklausti”, – šypsodamasis sako A.Vertelka. – “Tačiau, kiek žinau, jį išsiunčia iš Lietuvos – kad neliudytų”.

Kaip įdomu: “sėdi” “Pinčia”, atrodo, kalėjime iki gyvos galvos, tačiau apie tai, kas vyksta Policijos departamente, žino geriau už mus, esančius čia, laisvėje.

Taigi ar iš tiesų Policijos departamento “organizuotų nusikaltimų” vyr. komisaras J.Milevskis yra išsiunčiamas iš Lietuvos, ar A.Vertelka tik blefuoja?

Nusprendžiau patikrinti. Pasirodo, kad Jurijus Milevskis – buvęs nužudyto “Agoros” koncerno prezidento S.Čiapo apsauginis, vėliau padėjęs prokuratūrai “pasodinti” Kauno nusikalstamo pasaulio autoritetu vadinamą Henriką Daktarą, pravarde “Henytė”, ir už tai, kaip manoma, mainais gavęs Policijos departamente ONTT vadovo pavaduotojo pareigas – netikėtai atsistatydino.

“Atsakydami i jūsų klausimus, norime informuoti, kad nuo š.m. birželio 8 d. Jurijus Milevskis policijoje nebedirbs. Iš darbo jis išeina pagal jo paties prašymą savo noru”, – į redakcijos klausimą, ar tiesa, kad J.Milevskis yra išsiunčiamas į Kirgiziją, atsakė Policijos departamento atstovė spaudai Danutė Daunoravičiūtė. Jos teigimu, policija neturi duomenų, ką darys J.Milevskis po birželio 8 d. – vyks į užsienį ar ką kita veiks.

Taigi A.Vertelka gali būti teisus – kai ateis ta diena, kai J.Milevskis turės liudyti Kiesų žmogžudystės bylą nagrinėjančiame teisme, jau “be penkių minučių” buvusio komisaro gali nebūti Lietuvoje…

“O žinai, kuo buvo įtariamas Milevskis?” – staiga paklausia A.Vertelka.

Be abejo – dar 1999 metais spauda rašė, kad Jurijus Milevskis – vienas iš pagrindinių įtariamųjų R.Naidičiaus nužudymo byloje.

“1993 metų viduryje į Kauno ligoninę du neprisistatę vyriškiai atvežė Jonavos gyventoją R.Naidičių. Žmogus buvo be sąmonės ir žiauriai sumuštas. Po kelių dienų R.Naidičius, taip ir neatgavęs sąmonės, mirė. Kauno apylinkės prokuratūroje buvo iškelta baudžiamoji byla. Mat medikai konstatavo, jog jis mirė nuo daugybinių kūno sužalojimų.

Pareigūnams pavyko nustatyti, jog paskutinis žmogus, matęs R.Naidičių gyvą, buvo tuometinis “Agoros” koncerno saugos tarnybos vadovas J.Milevskis.

Paaiškėjo, jog kelias valandas iki nužudymo į R.Naidičiaus namus Jonavoje buvo atvykęs J.Milevskis su dar vienu apsaugos darbuotoju. Jie prisistatė esą Kauno kriminalinės policijos darbuotojai ir liepė R.Naidičiui važiuoti kartu.

R.Naidičius buvo nuvežtas į J.Milevskio kontorą, kur buvo laikytas keletą valandų. J.Milevskis reikalavo grąžinti 88 000 litų skolą S.Čiapo koncernui “Agora”, – rašė to meto spauda.

Apie beisbolo lazdas, kuriomis kažkas mėgino sugrąžinti S.Čiapo koncernui skolą, to meto spauda nerašė – apie jas pašnibždomis kalba tik kai kurie Kauno prokurorai.

Tačiau ši baudžiamoji byla, kaip ir įprasta pas mus Lietuvoje, kai bylose figūruoja aukštų politikų ar pareigūnų pavardės, kažkaip nugulė į prokuratūros archyvą…

Beje, tokio tipo baudžiamosios bylos žvalgybininkų kuluaruose vadinamos “kabliu”, kuris, kaip teigiama neoficialiai, yra tiesiog būtinas biografijos faktas pareigūnui, norinčiam būti paskirtam į aukštas pareigas: mat tokia “neištirta” baudžiamoji byla yra kaip “garantas”, kad šis pareigūnas, užimdamas atitinkamas pareigas, elgsis “tinkamai”. Gal, pvz., padės “tinkamai” ištirti Kiesų nužudymo bylą?..

Dar vienas keistas sutapimas (pamąstymui): tuo metu, kai buvo nušautas “Agoros” prezidentas S.Čiapas, jo ištikimasis apsaugininkas buvo pasišalinęs kažkur į šalį keletui minučių…

Tačiau sugrįžkime į Lukiškių tardymo izoliatoriaus-kalėjimo tardymo kamerą, kur savo mintimis apie Kiesų nužudymo bylą su “Karštu komentaru” sutiko pasidalinti A.Vertelka.

Lavonų skaičiavimo ir lažybų metas

“Blinkevičius “pasikaria”, vienas, Bareika “pasikaria”, du”, – skaičiuoju lavonus Kiesų žmogžudystės byloje. Ir staiga paklausiu “Pinčios”: “Žinai, Seime jau vyksta lažybos – ar “ištrauksi” iki teismo rudenį, ar irgi “pasikarsi?”.

Iki šiol šypsojęsis ir sąmojus laidęs A.Vertelka staiga surimtėja.

Nors cigarečių pakelį “Pinčia” pasidėjo ant stalo pokalbio pradžioje, tačiau cigaretę išsitraukia tik dabar.

“Galima, užsirūkysiu?” – paklausia.

Galima.

A.Vertelka užsitraukia dūmą ir kažką giliai užsimąsto. Tačiau jau po kelių sekundžių jo veidas nušvinta. “Sulauksiu”, – pasako. – “Iki rudens teismo išgyvensiu”.

Tuomet gal dabar pasakytų, ką turėjo omenyje, per pirmą teismo posėdį klausinėdamas liudytojų apie Seimo narį Alvydą Sadecką, poilsį Nidoje ir Alvyrą Kiesienę? Iš kur jam žinoma, kad tą liepą Alvydas Sadeckas (tada dar ne Seimo narys, o “Ekskomisarų biuro” viceprezidentas) poilsiavo Nidoje?

“Kai aš poilsiavau Nidoje, “Rūtos” poilsio namuose, tuo pačiu metu ten poilsiavo ir Alvydas Sadeckas. Aš tuose poilsio namuose turėjau nusipirkęs butą, ir “Ekskomisarų biuras” ten turėjo butą. Tai tame bute ir buvo apsistojęs tada A.Sadeckas”, – paaiškino kai kurias detales A.Vertelka, kuris teisme teigė, jog jis šioje byloje – pakištas.

“Mane sulaikė 2001 m. lapkričio 23 d.

Lapkričio 24 d. “Lietuvos rytas” parašė: “Lietuvos rytui” pavyko sužinoti, kad pareigūnai Lietuvoje rado žiauriai sudarkytus trijų vyriškių lavonus.

Oficialiai dar nepatvirtinta, jog surasti būtent šių praėjusių metų liepą dingusių mažeikiškių kūnai, mat jie – be galvų”.

Tačiau – lapkričio 24 d., kada pasirodė šis straipsnis, lavonai dar nebuvo rasti – pagal įvykio vietos apžiūros protokolą, kūnai buvo surasti ir iškasti tik lapkričio 25 d.

Todėl gal galit pasakyti, iš kur “Lietuvos rytas” lapkričio 23 d. (kada parengė spausdinimui laikraštį ir nusiuntė maketus į spaustuvę) žinojo, kad lapkričio 25 d. bus rasti Kiesų kūnai, ir kad tie kūnai bus be galvų?” – klausia A.Vertelka.

Ir čia pat pats atsako, išsakydamas tokią nuomonę: “ Šitą straipsnį “Lietuvos ryte” užsakė ir išspausdino tas, kas žinojo, kur yra užkasti lavonai, ir kas žinojo, kad jie yra be galvų”.

Pažiūriu, kas šito “ekstrasensinio” straipsnio autorius – jo nėra. Straipsnis pasirašytas kaip “Lietuvos ryto” informacija”.

“Na, kaip – įdomu?” – paklausia manęs “Pinčia”.

Įdomu. Nes tai rodo, kad Kiesų nužudymo byla, kuri dabar yra nagrinėjama teisme, iš tiesų nėra ištirta.

Ir kad pirmiausia, ką dabar turi padaryti teisėsauga, tai išsiaiškinti: kas “Lietuvos rytui” pateikė informaciją apie kūnų suradimą bei iškasimą ir kad kūnai yra be galvų tuomet, kai kūnai dar nebuvo surasti ir iškasti?

Nes tai padaryti galėjo tik tas, kuris arba pats dalyvavo tuos kūnus be galvų ten užkasant, arba kurio nurodymu tai buvo padaryta.

Taigi kas tai?

A.Vertelka išsitraukia antrą cigaretę…

B.d.

Komentarai

 

 

 
 1. Woah! I’m really digging the template/theme of this website. It’s simple, yet effective. A lot of times it’s very hard to get that “perfect balance” between superb usability and appearance. I must say you have done a very good job with this. Also, the blog loads very fast for me on Chrome. Superb Blog!

  instamax.lv/

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. dimHl4 You have made some decent points there. I looked on the internet for more info about the issue and found most people will go along with your views on this website.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. sjbfe9 It as nearly impossible to find educated people for this subject, but you seem like you know what you are talking about! Thanks

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. egeSC5 Thanks again for the article post.Really looking forward to read more. Great.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. Good luck! I’ve gotten at least one BB to work with a Safaricom non-BB plan. Not yet tried Zain, but there’s no reason for it to not work. BB settings are just convoluted. Don’t have one, though, to give you detail… sorry!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 6. My 1st guess would have been gunk in the firing pin channel. That would explain it having worked before but not now. And remember that the person briefing the media is likely one of the non shooting police since he’s not working the streets. If it really was a failure on the armorer’s part, I surely hope he’s their ex-armorer now.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 7. I do enjoy the way you have presented this particular situation and it really does offer me personally some fodder for thought. Nonetheless, through just what I have observed, I basically hope as other commentary pack on that men and women stay on issue and not start on a soap box associated with the news of the day. Still, thank you for this excellent point and even though I do not necessarily concur with it in totality, I respect your viewpoint.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 8. This particular blog is without a doubt awesome additionally factual. I have picked a bunch of helpful things out of this blog. I’d love to come back again and again. Thanks a lot!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 9. Sveiki , aš kavin , tai mano pirmas kartas komentuodamas bet kur , kai aš perskaičiau šį straipsnį , aš maniau aš taip pat galėtų sukurti pastabas dėl šio lakuotais paštu .

  Thumb up 0 Thumb down 0

 10. Nuostabu , kądienoraštis ji yra ! Ši svetainė pateikia naudingų duomenų , kad mus , keep it up .

  Thumb up 0 Thumb down 0

 11. Kas , ačiū visiems žiūrovams , aš įkelti daug daugiau vaizdo samouczków artimiausių dienų administratorius

  Thumb up 0 Thumb down 0

 12. […]the time to read or stop by the material or websites we have linked to beneath the[…]

  Thumb up 0 Thumb down 0

 13. Pretty nice post. I just stumbled upon your blog and wanted to say that I have truly enjoyed surfing around your blog posts. In any case I¡¯ll be subscribing to your feed and I hope you write again soon!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 14. I’ll gear this review to 2 types of people: current Zune owners who are considering an upgrade, and people trying to decide between a Zune and an iPod. (There are other players worth considering out there, like the Sony Walkman X, but I hope this gives you enough info to make an informed decision of the Zune vs players other than the iPod line as well.)

  Thumb up 0 Thumb down 0

 15. I intended to write you the little bit of observation to help give thanks the moment again relating to the marvelous thoughts you have shown on this website. It’s certainly wonderfully open-handed of people like you to offer unhampered what exactly numerous people would have distributed as an electronic book to make some money for their own end, chiefly since you might well have done it if you ever wanted. The secrets additionally worked to become a good way to know that other individuals have a similar interest the same as mine to know the truth somewhat more on the topic of this matter. I’m certain there are millions of more pleasant sessions up front for many who view your website.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 16. Very Helpful. Will recommend your blog again. zbiddy scam, zbiddy reviews, zbiddy penny auction

  Thumb up 0 Thumb down 0

 17. I’ve said that least 4947065 times. The problem this like that is they are just too compilcated for the average bird, if you know what I mean

  Thumb up 0 Thumb down 0

 18. Thanks for your sensible critique. Me & my neighbor were just preparing to do a little research about this. We started a grab a book from your local library but I do believe I learned more clear using this post. I am very glad to discover such great info being shared freely available on the market.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 19. Definitely is achieving little more summary, also My partner to a large extent choose the Zune Markets. The type of interface has been personality, includes lots more knack, many impressive consists of adore ‘Mixview’ that let you right away look the same pictures, tracks, or any other concerning what you will be hearing. Hitting one of those could very well focus on which experts state product or service, as well an added set of two “neighbors” will happen to access, permitting you to find their way close by investigating by – complementary singers, popular music, otherwise persons. They may be customers, all of the Zune “Social” is in addition great fun, enabling you to look up some other people containing contributed choices and having near together with them. Afterwards you will be able recognise a functional playlist written dependent upon the combinations with something that all family members will definitely be hearing, also is fulfilling. The ones related to privacy level shall be pleased to be you’re able stop the user after watching your very own hearing behaviors so long as you in order that make a choice.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 20. I’m extremely impressed with your writing skills as well as with the layout on your blog. Is this a paid theme or did you modify it yourself? Anyway keep up the excellent quality writing, it’s rare to see a nice blog like this one today..

  Thumb up 0 Thumb down 0 
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Ką dovanoti krikšto tėveliams?
Sportas tampa madingu
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Dovanos sužadėtuvių proga: kaip pasveikinti įsimylėjėlius? 
Neseniai susižadėję draugai pakvietė paminėti ypatingą įvykį? Nėra dvejonės, dalintis džiaugsmu – smagu,...

Tabu temos poroje – kaip jų atsikratyti? 
Jaučiate, kad mylimas žmogus su jumis nėra šimtu procentų atviras? Normalu, visiems pasitaiko...

Praktiškos dovanos žmonėms, besidomintiems konditerija 
Draugų rate turite žmogų, kuris kiekvieno susitikimo metu atsineša kažką saldaus? Jo šokoladiniai...

Vidurnaktį baigs galioti judėjimo ribojimai tarp savivaldybių 
Po antradienį įvykusio neformalaus ministrų pasitarimo, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys žiniasklaidą informavo,...

„Baltic Block“ plečia partnerių tinklą: pradeda bendradarbiauti su tarptautine padėklų ir konteinerių nuomos bendrove „Chep“ 
    Viena didžiausių medienos drožlių padėklų gamintojų Europoje, Latvijos kompanija „Baltic Block“,...

Lietuvos miestuose vyks piketų banga dėl Seimo darbo grupės netinkamai išnagrinėtos situacijos Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centre (4)
Žurnalistas Liudas Dapkus rašo, kad „istorija yra svarbus kovos ginklas“. Šių dienų įvykiai...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“ (1)
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui (2)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (6)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (2)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (2)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
Georgij Nikonorov jungiasi prie „Yukon Advanced Optics Worldwide“ vadovų komandos
Aukštųjų technologijų bendrovės „Yukon Advanced Optics Worldwide“, gaminančios civilinius termovizorinius...
R. Viršilas. Kiek įmonių socialinėje atsakomybėje yra atsakomybės?
Rolandas Viršilas  Jau metai, kaip gyvename naujos realybės – pandemijos...
„SME Finance“ steigia neobanką verslo klientams
Tikimasi, kad tik verslo klientams skirtas neobankas veiklą pradės 2021...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (9)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...