Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2021 Sausis 20 Trečiadienis
 

„Valinsko sindromas“ – nepagydomas

2009-02-10 12:49 | Politikų tribūna | Komentarų (17)

Audrius Butkevičius

Kodėl taip staigiai nukrito Seimo pirmininko Arūno Valinsko ir jo partijos reitingai? Kodėl „Fronto“ partija atakavo su „svogūnų“ akcija būtent A.Valinską, o ne Andrių Kubilių, nors pastarasis ir yra tiesioginis policijos specialiųjų priemonių panaudojimo prieš demonstrantus sausio 16 d. kaltininkas bei prieštaringai vertinamų ekonominių pertvarkymų autorius?

Manau, šie klausimai kyla kiekvienam, nors kiek besidominčiam politika. Norint į juos atsakyti, pradžioje būtina suprasti, kaip atsitiko, kad A.Valinskas su savo komanda pateko į Seimą.

Politiniai apžvalgininkai, daug nemąstydami, klijuoja etiketę: „protesto balsai“! Esą tuo viskas pasakyta. Linkusieji moralizuoti teigia, esą Lietuvoje dar nėra taip bloga gyventi, jeigu žmonės renka juokdarius į parlamentą tam, kad ir toliau galėtų tyčiotis iš valdžioje esančių.

Manau, kad tiesa yra kur kas liūdnesnė ir baisesnė: daugiau nei dešimt metų A.Valinskas ir jo komikų komanda kūrė Lietuvos rinkėjui vien teigiamas emocijas. Teigiamos emocijos – štai raktas! Šaipydamasis iš politikų, vesdamas pramogų renginius, jis dovanodavo vien šypsenas, net ir traukiami „per dantį“ valstybės vyrai jausdavosi pamaloninti, nes gaudavo progą sublizgėti televizijos eteryje, pakalbėti temomis, kurias išmano žymiai geriau nei valstybes valdymą…

Už A.Valinską ir jo „pozityvių emocijų komandą“ rinkimų į Seimą metu buvo balsuojama emocionaliai, tai yra visu rimtumu, darant nesąmoningą prielaidą, kad šis „savas vaikis“ ir toliau kurs „savą“ ir pozityvią realybę. Žodis „savas“ šiuo atveju turi ypatingą reikšmę. Natūralu, kad taip balsuojant, į politinį asmenį perkeliami visi slapti troškimai, viltys, tikėjimas, kad vien nuo jo „gerumo“ ir „noro padėti žmogui“ situacija turi akimirksniu keistis…

Ir štai A.Valinskas Seime. Pirmasis stebuklas įvyko, pasaka tęsiasi: apie valdžią aštuonerius metus svajoję konservatoriai buvo pasiruošę pasirašyti sutartį kad ir su pačiu nelabuoju… A.Valinsko komediantai, A.Zuoko abonentai ar sujudę liberalai jiems vienodai tinka į partnerius. Stebuklų lazdelė mosteli dar kartą, ir A.Valinskas jau antrasis žmogus valstybėje, pirmasis po Prezidento! Ir tik dabar, kai atėjo metas trečiajam stebuklui ir visiems turi pasidaryti (tuoj pat!) gera gyventi, padėtis… pradeda blogėti!

„Kas vyksta, juk tereikia panorėti, kad visiems būtų gerai, tereikia mostelti stebukline lazdele ir…“, – emocianaliai nesuvokia rinkėjas.

Tačiau nieks lazdele nemojuoja ir gyventi nėra geriau.

„Reiškia, nenori!” – seka emocinė išvada. O jeigu gali, bet nenori – tada aišku: „svoločius“! Ir dabar, visai be jokių stebuklinių mostų visi pamato, kad pasikeitė pats A.Valinskas: pasiaiškinęs, kad negalėjo išeiti pas susirinkusius į mitingą demonstrantus, nes tuo metu pietavo su norvegu, jis pasakė kur kas daugiau nei kvailystę. A.Valinskas atsiskleidė: šie oficialūs pietūs jam buvo didesne vertybe nei pokalbis su jo paties rinkėjais! Savo siela, savo vidumi parodo!

Ir štai tautos emocija: „svetimas“!

O jeigu „svetimas“ – reikia mušt! Ir į parlamentą lekia akmenys, o A.Valinsko ir jo partijos reitingai lekia žemyn greičiau nei kada nors man matytos kurios nors kitos politinės jėgos. Apvilto pasitikėjimo sindromas!

„Valinsko sindromas“ – galėsime sakyti ateityje. Pats baisiausias politinis susirgimas. Praktiškai nepagydomas.

2009-02-10

 

Komentarai

 

 

 
 1. O Jus kaip manot ? Yra tik du variantai, tik tai jie bus taikomi iškarto visiems : 1 – blogio koncepcija, kuri veda link pasaulinio karo ir žmonių populiacijos sumažėjimo. 2 – gėrio koncepcija, kuri veda link žmonių taikaus gyvenimo ir visuomenės pletros. Bet iš Jūsų klausimo konteksto Jūsų sąmonėje dominoja blogio koncepcija, kadangi Jus jau padalinot Lietuvos žmones dviems kategorijomis.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. Tai kokia valdymo koncepcija reiketu pritaikyti tiems abeliams, kurie balsuoja uz valinska ir konservatorius?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. Negaliu su jumis sutikti, nes valdymas tai yra visu pirma subjekto informacijos perdavimas objektui, o objektas gavės informaciją veikia arba sutitinkamai su perduota informaciją arba nesutintamai. Bet kokiu atveju objektas dėl savo veiksmu priima sprendima pats, suderinus veiksmu planą su savo intuicija, morale ir patirtimi. O pačio žmogaus gyvenimas priklauso nuo jo pačio veiksmu. Todėl valdymo koncepcija pagrindinis dalykas kuri reikia pakeisti, norint pakeisti kitus socialinius aspektus.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. Apie zuoko projekta prasau rasyti arba gerai, arba nieko. Nes zuokininkai i valdzia Vilniuje jau sugrizo, o neris – neuzsalusi… Zinot, visokie ten paskui pilvai i virsu gali buti ir panasiai…

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. Apie kokį padorumą kalbame? Pažiūrėkit į žmonių mentalitetą – jei jau tokias bulkutes su valinskienėmis į seimą išrinko, tai apie kokias koncepcijas mes čia kalbame?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 6. Man regis, gerbiamas K.O.B, pervertinat koncepsijas – nuo valdymo žmonių gyvenimas nepasikeis. Reikia žinančių ką daryti žmonių, apie padorumą net nepatogu kalbėti

  Thumb up 0 Thumb down 0

 7. Su Butkevičiaus sindromu dar blogiau: jis absoliučiai beviltiškas.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 8. Absoliutaus idealizmo ir nereikia – reikia, kad supratimą apie valdymo procesus turėtu kuo daugiau žmonių, kad visuomeneje pradėtu dominuoti kitą valdymo koncepciją – ir tik tada pasikeis ir žmonių gyvenimas. Jeigu idomu sužinoti daugiau: http://pravdu.org/

  Thumb up 0 Thumb down 0

 9. Jeigu supaprastint tai koncepcijos yra tik dvi: 1 – tiesa, 2 – melas, arba 1 – gėris, 2 – blogis. Iš tikruju šios koncepcijos seniai išdėstitos tautos epose. Taigi koncepcija SKALDYK IR VALDYK – tai yra melo ir blogio koncepcija. O koncepcija VIENIK IR TEGYVUOK – tai tiesios ir gėrio koncepcija.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 10. Kazkaip jau labai aktyviai pradejo p. Butkevicius reikstis. Ar tik nepretenduoja jis i prezidentus?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 11. P. Butkevičiu pavadinau KONSULTANTU todėl kad tai yra jo profesinis pašaukimas, o jo politinė priklausomybė neturi jokios reikšmės – kadangi jis, kaip ir aš, veikia iš KONCEPTUALINIO VALDYMO PRIORITETO (ir labai gerai tą suptanta), tik mūsų koncepcijos skyriasi. O prognozė ne niurį o realį – tiesiog socialinių procesų valdymo metodai nesikeičia ir istorinis procesas vystosi pagal spiralę. Tiesiog panagrinėkyt istorinius faktus 80-70 metu senumo.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 12. Tiesa sakant, finansinė krizė parodė, kad laisvoji rinka
  arba finansininkų era braška, juk ne veltui K.Grinius prognozuoja:"Nereikia būti išminčiumi, kad susiprotėtum, jog visi puls prekėmis paversti pingančius pinigus. Pavyzdinį įvertinimą aš pateikiau- 1000 procentų. Gal kiek mažiau. Gal gerokai daugiau. Bet kitų variantų praktiškai nėra, išskyrus karinį komunizmą arba fašistinę diktatūrą.
  Kęstutis Grinius" Taigi.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 13. galite paaiškinti kodėl tokios niūrios prognozės
  Tiesa, šiek tiek klystate Butkevičių vadindamas KONSULTANTU
  kiek aš žinau, jis partijos narys

  Thumb up 0 Thumb down 0

 14. kad Lietuvoje laukinis kapitalizmas tie k įsigalėjo,kad sveiku protu nesuvokiamas tas turto,pinigų troškimas.Jam paaukojama viskas-geras vardas,Sava šalis ,jos žmonės,Lietuvos vardas tapatinamas su korupcija aukščiausiose valdžios pakopose,žmonių skurdinimu,savų klanų kūrimu ir jų proteksionavimu.Jiems tauta tai molis, kurį jie,išrinktieji,gali minkyti kaip nori.Valdžiai jau nebesvarbu,kad tauta irgi žmonės,gyvi žmonės kurie irgi nori normaliai gyventi,džiaugtis gyvenimu.O dabar kas belieka-Darbo birža,nakvynės namai,psichiatrinė ar kilpa ant kaklo.Gerai gyventi tik Maxsimoms,Lubiams, Bosams,dujotekanoms.Jug visai šalia mūsų-"socialistinės" Skandinavijos šalys,Kapitalistinė Europa.Kas trugdo imti pavyzdį iš jų.Klanai valdžioje.Socdemų ir koncervatorių valdžia pasikeisdami stekena Lietuvą,nes jų viršūnės iš tos pačios epochos ir kol bus jie- Lietuvos gali ir nebelikti.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 15. O toliau – reikia suprasti kam ir kodėl tarnauja p. Butkevičius ir kad FRONTUI už tokius KONSULTANTO veiksmus teks galu gale sumokėti savo krauju (kaip tai jau buvo Vokietijoje 1930 m.) ir atverti fašistams kelią į valdžią. O p. A. Butkevičius, kadangi neturi ideologinių pamatų kuo puikiausiai atliks "Miulerio" vaidmenį.
  O toliau pasakoti neverta nes man atrodo kad šį istoriją dar ne visai užmiršta.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 16. Dabar akivaizdu, kad P. Butkevičiuis, pats neturintis jokiu ideologinių pamatų (nes 91 m. jis padedavo nuversti SOCIALIZMĄ – o dabar padeda gražinti jį atgal…), tiesiog vėl klaidina visuomenė, kad paslėpti ir atitraukti visuomenės dėmesį nuo tikrųjų esamos situacijos priežaščių ir pirštu rodo į išgalvotą priešą (nors Valinskas iš tikrujų į šitą mešla įlindo tik dėl savo kvailumo). Tai yra manipuliacija pagal KONCEPTUALINĮ VALDYMO PRIORITETĄ – SKALDYK IR VALDYK.

  Thumb up 0 Thumb down 0 
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Santaros klinikos dėl COVID-19 nestabdo ir kitų gyvybiškai pacientams svarbių paslaugų
Žuvinto biosferos rezervatas apsaugotas nuo medžioklės, žvejybos ir plaukiojimo poveikio
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Kalėdos – puikus metas nudžiuginti ne tik kitus, bet ir save 
Vis labiau artėjant Kalėdoms daugelis pradeda ieškoti dovanų artimiesiems ir skiria tam nemažai...

Kaip išsirinkti tobulą kvapą namams? 
Namų kvapai padeda sukurti norimą atmosferą: prabangią, gaivią, atpalaiduojančią ar bet kurią kitą....

Užuolaidos: šiek tiek iš istorijos 
Užuolaidos sutinkamos daugumoje erdvių. Jos tokios įprastos, kad daugelis retai kada susimąsto, kaip,...

Kaip išlaikyti motyvaciją sportui namuose? 
Drastiškai pasikeitus mūsų kasdieniam gyvenimui vis dažniau susimąstoma, kaip palaikyti fizinį aktyvumą. Tai...

Burnos ir bendra organizmo būklė – kaip jos susijusios? 
Burnos ertmės sveikata yra glaudžiai susijusi su bendra organizmo būkle. Todėl pastebėjus dantų,...

Nuotekų valymo įrenginiai: kokie mitai sklando apie juos? 
Biologiniais nuotekų valymo įrenginiais šiais laikais naudojasi nemaža dalis gyventojų. Dideliu efektyvumu pasižyminti...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Prezidentas: Seimo darbas negali nutrūkti ilgesniam laikui
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, trečiadienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
Nepritarta Seimo nuotolinio darbo reglamentavimui (2)
Seimo nariai nepritarė siūlymui Statute reglamentuoti galimybę, paskelbus ekstremaliąją situaciją,...
Lietuva toliau grimzta į skolas:  vidaus rinkoje pasiskolino 30 mln. eurų
Finansų ministerija informavo, kad Vyriausybės vertybinių popierių (VVP) aukcione pirmadienį papildyta...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (6)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (1)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (2)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
„SME Finance“ steigia neobanką verslo klientams
Tikimasi, kad tik verslo klientams skirtas neobankas veiklą pradės 2021...
„Luminor“ ir SEB bankai „Agrochemai“ suteikė 100 milijonų eurų sindikuotą paskolą
Koncernui „Achemos grupė“ priklausanti žemės ūkio paslaugų ir prekybos bendrovė...
Kaip sutaupyti įrengiant naują būstą?
Lietuvoje kasmet pastatoma tūkstančiai nuosavų namų, dešimtys, jeigu ne šimtai...
Krašto apsauga   Užsienis
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos (1)
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (8)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (2)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...