Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2019 Lapkritis 13 Trečiadienis
 

„Metai“ pagal konservatorius

2008-02-12 18:58 | Redakcijos skiltis | Komentarų (4)

A.Kubilius. (Seimo archyvo nuotr.)

„Konservatoriai vėl durniuodami budino svietą ir žiemos energetinius triūsus pargriaudami juokės…“ – taip būtų galima perfrazuoti Donelaičio „Metus“, kalbant apie pastarųjų mėnesių cirką, vykstantį Seime dėl naujos atominės elektrinės statybos.

Tai, kad Artūras Zuokas, liaudyje vadinamas „Abonentu“, su savo vadovaujamais liberalcentristais iš pradžių rėmę tiek „trigalvį slibiną“, tiek vėliau, perkrikštijus, „liūtą“, po Naujų metų staiga perbėgo į projekto oponentų pusę, visiškai nestebina. Nes „Rubikonas“, t.y. višta, dedanti auksinius kiaušinius „Abonento“ partijai, matyt, per vėlai suprato, kokį kąsnį branduoliniame projekte ji pražiopsojo – kad, dalyvaujant projekte, pardavus teisę trečiai šaliai statyti naują atominę elektrinę ar elektros tiltą į Vakarus, „lygioje vietoje“ galima uždirbti nei daug, nei mažai. „Tik“ kokius 900 milijonų.

Tuo tarpu kodėl konservatoriai, beveik metus „bučiavęsi“ su socialdemokratais, į vyriausybinę branduolinio projekto darbo grupę nusiuntę Audronį Ažubalį (kaip atstovą nuo Seimo) ir dar prieš kurį laiką patys pasišvilpaudami buldozeriu stūmę šį projektą, o visus jo priešininkus vadinę „Kremliaus agentais“ staiga jame „pamatė“ „grėsmes nacionaliniam saugumui“, niekaip suprasti negalima. Nes tą savaitę, kai Prezidentas sprendė, ką daryti su Seimo palaimintu Atominės elektrinės įstatymu, o Konservatorių partijos pirmininkas Andrius Kubilius ragino Prezidentą vetuoti šį įstatymą ir siūlyti atnaujinti Vyriausybei derybas su „NDX energija“, buvo visiškai ne mėnulio pilnatis, o priešingai – jaunatis. Taigi, nelogiškų ir neprotingų sprendimų lyg ir neturėtų būti.

Deja…

Konservatoriai yra konservatoriai, ir todėl dar vakar visus, kurie priešinosi atominės elektrinės statybos projektui su nacionaliniu investuotoju „NDX energija“, apšaukinėję „Kremliaus agentais“, šiandien blogiečiais jau vadina tuos, kurie už šį įstatymą Seime balsavo. Ir, aišku, tą, kuris vetavo.

„Tai ne nacionalinis investuotojas, o nacionalinis reketuotojas!“ – žiniasklaidai šaukė Artūras Zuokas. Tuo tarpu konservatoriai čia įžvelgė ne žemiausios rūšies kriminalinį elementą „reketą“, o korupciją, ir daugelyje lapų surašytame kreipimesi į Prezidentą Atominės elektrinės įstatymą pavadino neteisėtu.

Tačiau nepaisant visų šitų batalijų, „Karštas komentaras“ mano, kad tiek Artūrui Zuokui su jo liberalcentristais, tiek Andriui Kubiliui su jo konservatoriais, pasisakant prieš Atominės elektrinės įstatymą ir spaudžiant Prezidentą įstatymą vetuoti, iš tiesų labai pasisekė: tiek Artūras Zuokas, tiek Andrius Kubilius yra sveiki ir gyvi ir neuždaryti į Utenos psichiatrinę ligoninę priverstiniam gydymui pagal BPK 141 str. 2 d. kaip visuomenei pavojingi psichiniai nusikaltėliai. Nes jei „trigalvio slibino“ (ar „liūto“) viena iš galvų būtų ne „NDX energija“, su kažkokiu Žilvinu Marcinkevičiumi priešakyje, bet buvęs generalinis policijos komisaras Vytautas Grigaravičius, tai toksai A.Zuoko ir A.Kubiliaus blaškymasis – vieną dieną palaikau stumiu iš visų jėgų projektą, o kitą dieną spaudžiu prezidentą, kad įstatymo nepasirašytų, ir vadinu įstatymą neteisėtu, nors pats jį stūmiau ir protegavau – jo įtakoje „sėdintiems“ Alytaus rajono policijai, prokuratūrai ir teismui jau seniai būtų sukėlę įtarimų dėl šių politikų psichikos stabilumo, ir Utenos psichiatrinės ligoninės viršininko pavaduotoja N.Mačiūnienė jau seniai būtų išsivežusi dar vieną porą „kaliošų“ priverstiniam gydymui. Nes panevėžietei Jūratei Kiaunienei būtent tai ir buvo atsitikę. Ir tik dėl varganų šešių tūkstančių litų, kuriuos jai buvo skolinga V.Grigaravičiaus žmonos pažįstama. Tuo tarpu atominis projektas – tai ne kažkokie vargani šeši tūkstančiai, o milijardai, ir už tai projekto priešininkus būtų galima įkalinti Utenos ar Rokiškio psichiatrinėje iki gyvos galvos…

Sakote, taip negali būti?

Gali, gali, kaip negali – štai panevėžietė Jūratė Kiaunienė tik žiniasklaidos dėka išleista iš Utenos psichiatrinės ligoninės ir tuomet nusipirkusi Baudžiamojo proceso kodeksą sužinojo, už ką ją ten priverstinai buvo uždarę (nes prieš tai Alytaus rajono apylinkės teismo teisėjo A.Markevičiaus teismo sprendime parašytas kažkoks „BPK 141 str. 2 d.“ nieko nesakė).

Tą „BPK 141 str. 2 d.“ išvertus į lietuvių kalbą reiškia, kad asmuo gali būti uždarytas į psichiatrinę ligoninę priverstiniam gydymui tuomet, jei teismo medicinos ekspertizė yra pripažinusi asmenį psichiškai pavojingu visuomenei.

Tuo tarpu Alytuje šis BPK 141 str. 2 d. yra interpretuojamas kitaip: asmuo gali būti uždarytas į psichiatrinę ligoninę priverstiniam gydymui tuomet, jei nesutinka „nurašyti“ V.Grigaravičiaus pažįstamų skolų.

Taigi, Artūras Zuokas ir Andrius Kubilius turi ne burnoti, o Dievui dėkoti, kad Seimas priėmė, o Prezidentas pasirašė Atominės elektrinės įstatymą su visais „NDX energija“ reikalaujamais procentais. Nes jei Seimas įstatymo būtų nepriėmęs arba Prezidentas įstatymą būtų vetavęs, tuomet „NDX energija“ su kažkokiu ten Žilvinu Marcinkevičiumi būtų taip supykę, kad būtų iš projekto pasitraukę. Ir jeigu, pasitraukus „Vilniaus prekybos“ berniukams, į šį projektą (operatyvinėmis pažymomis „praspjovus“ visus lubius, mockus ir rubikonus) būtų atšuoliavęs lietuviškasis „komisaras Katanis“, t.y. Vytautas Grigaravičius (nes ant šito „ordenonosco“ generolo uniformos dar trūksta tik „atominės bombos“ ordino), tai Artūrui Zuokui ir Andriui Kubiliui jau seniai būtų buvę „kaput“… Artūras Zuokas darytų žurnalistinį tyrimą apie tai, kaip Utenos psichiatrinėje ligoninėje narkotikų prekeivės čigonės per kelias savaites tampa nepakaltinamomis, o Andrius Kubilius suprastų, kad, be išgalvotų nacionalinių grėsmių ar Rusijos baubų, egzistuoja labai šiurpi realybė: pareigūnų ir gydytojų mafija, veikianti išvien lyg koks organizuotas nusikalstamas susivienijimas ir laužanti žmonių likimus vien todėl, kad kažkoks „šmikis“ serga sunkia didybės manijos (ar Narcizo) forma.

Ir todėl – glory, glory, Prezidente, kad nepabūgai prie Prezidentūros už 50 litų atlygį mitinguojančios „pilietinės visuomenės“, kuri kažkodėl sukyla prieš kažką tik tuomet, kai jai šlamančiais iš tolo pamoji, o ne todėl, kad ji būtų įsitikinusi, jog tai, ką daro, daro iš širdies ir iš pilietinės pareigos. Pareigos sau ir Tėvynei…

O jei tarp mūsų, mergaičių, šnekant… Koks skirtumas, kas bus tas nacionalinis investuotojas Lietuvos branduoliniame projekte: „Vilniaus prekyba“, Darius Mockus, Bronislovas Lubys ar „Rubikonas“? Juk vis tiek kažkas bus! Mat nuspręsta, jog Lietuva bus atominė valstybė. Ir todėl šiame projekte šlamantys byrės ne mums, jums ar valstybei, bet jiems, jiems ir dar kartą jiems, nes mūsų Vyriausybė dirbti kitaip – imti ir viena su kitomis užsienio valstybėmis pastatyti naują atominę elektrinę, be jokių ten privačių nacionalinių investuotojų, – tiesiog nebegali.

Nes…

Vyriausybė – neamžina. O geri tėvai turi pasirūpinti ne tik savo vaikų, bet ir vaikų vaikų ateitimi, ir taip iki septintos kartos, ir taip per nomenklatūros amžių amžius…

Amen!

2008-02-12

 

 

 

 

 

Komentarai

 

 

 
  1. Oho, tai ką aš ieškojau , kąinformacija ! esamus čia ne šioje svetainėje , ačiū šios svetainės administratorių .

    Thumb up 0 Thumb down 0

  2. Hi, i read your blog occasionally and i own a similar one and i was just wondering if you get a lot of spam responses? If so how do you stop it, any plugin or anything you can advise? I get so much lately it’s driving me mad so any support is very much appreciated.

    Thumb up 0 Thumb down 0 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Norvegijoje plintant šunims pavojingai ligai – perspėjimas lietuviams
E. Laurinaitis: priimti „kitokį“ padeda suvokimas, kad kiekvienas iš mūsų apskritai yra skirtingas 2
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje 
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Seimas pritarė naujai žalos atlyginimo pacientams tvarkai 
Seimas priėmė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo ir lydimųjų teisės aktų...

Ką signalizuoja pirtyje netikėtai užklupęs galvos skausmas? 
Turkiška, suomiška, rusiška ar japoniška – pirčių pasirinkimas šiais laikais tikrai didelis, o...

Kaunas planuoja statyti metro (balandžio 1-osios pokštas) (9)
Premjerui Sauliui Skverneliui pavadinus mūsų brolius latvius konkurentais, daug kam kilo mintis, kas...

Teisingumo ministerija inicijuoja teismo proceso tobulinimą (1)
Teisingumo ministerija, siekdama sistemiškai tobulinti teismo procesų reglamentavimą, iš vidinių išteklių steigia naują...

Premjeras: Tikiu Lietuva ir kviečiu visus švęsti mūsų Tėvynės gimtadienį! (12)
Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis sveikina Lietuvos žmones su Valstybės atkūrimo diena.  „Sveikinu jus...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
G. Landsbergis: „Pritardami Prezidento teikiamų pataisų svarstymui, kviečiame gilesnei diskusijai“
Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis šiandien,...
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininku išrinktas D. Gaižauskas (6)
Trečiadienį vykusiame Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdyje, aktyviai...
TS-LKD sveikina Aušrą Maldeikienę prisijungus prie bendros frakcijos Europos Parlamente (1)
„Sveikinu Aušros Maldeikienės pasirinkimą prisijungti prie Europos Žmonių partijos (angl....
 
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė?
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
Kreipėsi dėl nužudyto sūnaus – pačiai motinai iškėlė baudžiamąją bylą
Nors po aukštų teisėjų sulaikymo skandalo buvo prabilta apie būtinus...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Alytuje išžaginta į darbą ėjusi moteris
Liepos 18 d. apie 5 val. 20 min. Alytuje, Jazminų...
Įtariamojo asmens tapatybė jau nustatyta
Šiandien Vilniaus apskr. vyriausiasis policijos komisariatas išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriuo...
Pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – atpažinti plėšimu įtariamą vyrą (2)
Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo...
 
Kaip verslas atrakino naują požiūrį į biuro baldus
Jeigu išgirstate žodį „biuras“ turbūt įsivaizduojate sublokuotas arba į kabinetus...
Išmaniosios skaitmeninės televizijos galimybės Lietuvoje (2)
Skaitmeninė, savo funkcionalumu bei kanalų gausa, nerungė ilgai karaliavusią analoginę. Žinoma,...
„Huawei“ pristato stilingą „Mate 10 lite“ (1)
Nuo šiol bus dar paprasčiau pasidaryti tobulą asmenukę ar pagauti...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (23)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
Fiodr Černych perėjo į Maskvos „Dinamo“ (1)
Paskutinę perkėlimų dieną Maskvos „Dinamo“ paviliojo Lietuvos futbolo rinktinės kapitoną...
 
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai””
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Padėka
PADĖKA Dėkojame visiems vienaip ar kitaip prisidėjusiems ruošiantis pirmajam renginiui...