Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2019 Spalis 22 Antradienis
 

„Liudininkas iš kosmoso“ sudėlios taškus ties Malaizijos „Boingo“ tragedija?

2014-11-17 12:36 | Užsienis | Komentarų (27)

Pasak paskelbtos palydovo-šnipo nuotraukos, Malaizijos lėktuvą pašovė naikintuvas

Likus vos kelioms valandoms iki „didžiojo dvidešimtuko“ vadovų susitikimo Australijos Brisbeno mieste, vienas Rusijos TV kanalas paviešino sensacingą nuotrauką. Pranešama, jog nuotrauką gavo „Boingo“ katastrofos ekspertizę atliekanti Rusijos inžinierių sąjunga (RIS) iš JAV aviacijos eksperto Džordžo Bilto.

Prie savo laiško, kuriame jis išreiškė pritarimą RIS išvadoms, amerikiečių ekspertas pridėjo ir iš kosminio palydovo darytą nuotrauką, kurioje aiškiai matyti raketos paleidimas iš po naikintuvo kairiojo sparno tiesiai į pilotų kabiną. Anot RIS pirmojo viceprezidento Ivano Andrijevskio, ekspertai atliko išsamią nuotraukos analizę, ir neaptiko jokių klastojimo požymių.

Iš nuotraukoje nurodytų koordinačių darytina prielaida, jog buvo fotografuojama iš amerikiečių arba anglų palydovo.

Apie tai, jog šalia „Boingo“ buvo ukrainiečių naikintuvas SU-25, jau po tragedijos skelbė Rusijos Gynybos ministerija (beje, ties šia vieta tenka konstatuoti, jog naikintuvai SU-25 nėra skirti atakoms „oras-oras“, jie skirti atakoms prieš žemėje esančius objektus, tad tomis vasaros dienomis galimai tiesiog įsivėlė klaida- vietoj „SU-27“ buvo skelbiama apie „SU-25“- S.S.). Tuomet ji paskelbė duomenis, bylojančius apie tai, jog lėktuvas galėjo būti numuštas iš oro. Tačiau tiek Ukrainos, tiek ir Vakarų valdantieji bei žiniasklaida tvirtino, esą „Boingas“ buvo numuštas iš zenitinio raketų komplekso „BUK“, kurio neva neturėjo Ukrainos kariuomenė, ir buvo dislokuotas sukilėlių kontroliuojamoje teritorijoje. Vakarai bei Kijevas dėl „Boingo“ numušimo kaipmat apkaltino Rusiją, ir per visus nuo katastrofos praėjusius keturis mėnesius komponavo „kruvinojo Putino“, naikinančio civilius lėktuvus bei žudančio taikius užsieniečius, įvaizdį.

Tai tapo anokiu „emociniu baubu“, kuriuo viso pasaulio, pirmiausia- Europos žmonės buvo bauginami „Rusijos grėsme“. Antai- Rusija neva ketina ne tik užgrobti Ukrainą (kuri europiečiams ne itin rūpi), bet ir veržtis toliau į Europą, ir štai jau žudo ramiai miegančius vakariečius- taikius lėktuvo keleivius- olandus.

Po katastrofos JAV ir ES sugriežtino sankcijas prieš Rusiją. V.Putinas buvo lyginamas su Hitleriu, iš Rusijos buvo reikalaujama atgailauti bei prisipažinti dėl nužudymo. Paskutinis pastarosiomis dienomis to reikalavo Australijos premjeras. Rusija savo ruožtu reikalavo neatidėliotino tyrimo. Tyrimas vyko ilgai bei vangiai, taip nieko ir neišaiškindamas. Ir štai – ši nuotrauka.

Nuotrauka padaryta iš JAV žvalgybinio palydovo.

Ar pasaulis sugriūtų, jei B.Obama pripažintų šios nuotraukos tikrumą?

Taip, žlugtų Kijevo režimas, kurį amerikiečiai rėmė, ir kurio pagalba jie siekė nutolinti Ukrainą nuo Rusijos. Taptų neįmanoma toliau versti europiečius taikyti sankcijas Rusijai. Jie greitai neatšauks tų sankcijų, tačiau tas siaubas, kurį sukels JAV taikomų metodų suvokimas, išblaivins daugybę europiečių.

Ar Obama galėtų žengti tokį žingsnį? Neaišku. Nes tai yra itin sunkus pasirinkimas.

Aišku, visa tai turi prasmės tik tuo atveju, jei „Boingą“ numušė Ukrainos naikintuvas nedalyvaujant JAV spec.tarnyboms. Ir net baisu pagalvoti, kas būtų, jei paaiškėtų, jog Kijevas tai padarė JAV iniciatyva, jog JAV sąmoningai, savo pamėgtu stiliumi, surengė šią provokaciją, kad viską suverstų Rusijai, ir kad išgąsdintų Europą bei pasaulį „Rusijos grėsme“, kad ir per savo sumodeliuotą, bet itin kraupų epizodą.

B.Obama galėtų guostis nebent tuo, kad tos tiesos atskleidimas pareikalaus daugelio metų, jei ne dešimtmečių. Tad jo asmeniškai gal niekas ir nepaklaus, ar jis apie visa tai nutuokė…

Parengė Sergejus Sokolovas

Komentarai

 

 

 
 1. Isdurtas su pacia durniausia klastote. Nors BBC butum paskaites- ten jau sekancia diena ruskiu klastote buvo ISAISKINTA!

  Thumb up 2 Thumb down 3

 2. Ir jo mela GARBINS IR PLATIS.KIEK RUSKIU PYDERA- ” OSVABODITELI” ar jo nuokrusa besersi- JIS VISTIEK TAIKYSIS RUSKIU NACIU FIURERIUI PUTLER XUILO SIKNA BUCIUOT. VA ir paaiskejo S. Sokolovai, KAD ESI DEBILAS, kuri isdure su eiline klastote cha cha cha!

  Thumb up 2 Thumb down 2

 3. tas rašytojas remiasi rusiška informacija?Pasiskaityk L.Ryte straipsnį “Pasaulį juokina nevykusi Rusijos propaganda dėl numušto lėktuvo” ir neskleisk čia nesąmonių

  Thumb up 4 Thumb down 7

 4. Ką Amerika išvaduoja – gaunasi VFR ir gamina BMW, Mercedes, Audi, Porsche. Ką Rusija “išvaduoja” – gaunasi VDR ir gamina Trabant. Ką JAV išvaduoja – gaunasi Pietų Korėja ir gamina Hyundai, Kia, Daewoo automobilius, Samsung elektroniką, stato didžiausius pasaulio laivus. Ką Rusija išvaduoja, gaunasi Š(ūdų) Korėja, kuri gamina……?

  Thumb up 3 Thumb down 8

 5. žiūrėjau su kokiu audringu entuziazmu, karštais aplodismentais Australijos studentai ir Vietnamo moksleiviai sutiko prez. Obamą. Ypatingai Vietname Obam1 6iltai ir draugi6kai visi sutiko. O Putino visi nekenčia ir nenori su juo turėti nieko bendro, atsisako su juo susitikti, sėėti prie vieno stalo. Tik runkelių bandatą pasaulyje nekenčiamą Rusijos teroristų vadą garbina ir gina.

  Thumb up 2 Thumb down 12

  • Obama dabar populiaresnis Vietname, Kambodžoje ir Kinijoje, negy pačioje Amerikoje. O Putino nekenčia ir niekina visur, išskyrus runkelių Lietuvą.

   Thumb up 1 Thumb down 10

  • Putiną visi myli ir gerbia.O tamsta, iš kokios teroristų valstybės atklydai,kad net lietuviškai rašyti nemoki?Esi supuvęs sėtinys,o vaidini šikantį katiną.

   Thumb up 8 Thumb down 1

 6. reikia teisti niekšus ruskių rublinius autorius ir komentatorius už valstybės išdavystę ir sodinti labai ilgiems metams. Skleisti Lietuvos okupantams palankią ir prieš Lietuvos sąjungininkus nukreiptą propagandą yra ne nuomonės išreiškimas, o valstybės išdavystė ir būtina ją taip ir vertinti.

  Thumb up 4 Thumb down 11

  • Jei valdžiažmogiai vykdo isterišką melo propagandą pagal jankių užsakymą-mano teisė pasakyti,kad aš tam nepritariu.Nemaišyk pigių tauškalų su valstybe.Būtent jie,mano nuomone,ir kelia grėsmę valstybei.

   Thumb up 5 Thumb down 1

   • kas giria Lietuvos okupantus ir keikia Lietuvos sąjungininkus dėl savo durnumo, o kas tai daro už Rusijos spec. tarnybų pinigus. Pastaruosius reikia sodinti labai ilgiems metams už valstybės išdavystę.

    Thumb up 4 Thumb down 8

    • Ką tu dabar laikai Lietuvos okupantais? Gal NATO ? Matai, koks tu nesąmoningas….Taip, tavim organai turi susidomėti…:)
     :)

     Thumb up 4 Thumb down 2

 7. Visas pasaulis nekenčia Rusijos ir tyčiojasi iš jos vado Putlerio, tik runkelių banda tą išgamą garbina ir gina.

  Thumb up 5 Thumb down 10

  • o lygini save su visu pasauliu-tai sunkios ligos požymis.Daug agresorių šiepia dantis ir urzgia,nes jei drįs kąsti gaus per nasrus.

   Thumb up 3 Thumb down 3

 8. Propaganda, ginanti Lietuvos priešus ir istorinius Lietuvos okupantus ir nukreipta prieš Lietuvos valstybės sąjungininkus, yra ir turi būti vertinama kaip priešiška valstybei veikla, valstybės išdavystė, ypač kai tai atliekama už priešiškos valstybės spec. tarnybų pinigus.

  Thumb up 3 Thumb down 7

 9. Kodėl Rusijos propagandos ruporams kaip K. Komentaras neužkertamas kelias priešiškai Lietuvos valstybei veiklai vystyti ir Rusijos propagandai platinti? Kodėl Lietuvos išdavikai dar ne kalėjime? Laikas visiems suvokti skirtumą tarp nuomonės išreiškimo ir priešiškos Lietuvai valstybės propagandos skleidimą už pinigus.

  Thumb up 3 Thumb down 14

  • Nes tu dar ne VSD direktorius.
   Matai, dabartiniai VSD vadovai, matyt, nemoka įžvelgti “Lietuvai priešiškos propagandos” straipsnyje, kuriame nėra nei žodžio apie Lietuvą. Tai tik tokie kaip tu moka…

   Thumb up 11 Thumb down 2

 10. Pasaulį juokina nevykusi Rusijos propaganda dėl numušto lėktuvo.
  putinhuilo

  Thumb up 4 Thumb down 14

 11. duodu 99 % , kad tai Ukrainos darbas su jankių užsakymu. Amerika ištisas valstybes sugriauna ir žūsta tūkstančiai žmonių, o lėktuvas jai tai smulkmė palyginus. Jai nieko nereiškė dvi atomines bombas ant Japonijos numesti ir žuvo 200.000,- žmonių. Bet visi klapčiukai, tarp jų ir Lietuva kaip laižė taip ir tebelaižo jai.

  Thumb up 22 Thumb down 4

 12. ir manau ne paskutinis Jankių numuštas lėktuvas.Kas iš mūsų aukščiausiųjų valdžiažmogių atsiprašys Rusijos už šmeižtą?Tik Amerika ,be jokios sąžinės graužaties žudo žmones.

  Thumb up 18 Thumb down 4

  • Įdomu ar CCCP komjaunuolis Linkevičius išstenėjo kokį atsiprašymą Rusios federacijai už ,,Jūrų Vilką,, ?
   Tik šiaip įdomu…

   Thumb up 3 Thumb down 0 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Norvegijoje plintant šunims pavojingai ligai – perspėjimas lietuviams
E. Laurinaitis: priimti „kitokį“ padeda suvokimas, kad kiekvienas iš mūsų apskritai yra skirtingas 2
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje 
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Seimas pritarė naujai žalos atlyginimo pacientams tvarkai 
Seimas priėmė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo ir lydimųjų teisės aktų...

Ką signalizuoja pirtyje netikėtai užklupęs galvos skausmas? 
Turkiška, suomiška, rusiška ar japoniška – pirčių pasirinkimas šiais laikais tikrai didelis, o...

Kaunas planuoja statyti metro (balandžio 1-osios pokštas) (9)
Premjerui Sauliui Skverneliui pavadinus mūsų brolius latvius konkurentais, daug kam kilo mintis, kas...

Teisingumo ministerija inicijuoja teismo proceso tobulinimą (1)
Teisingumo ministerija, siekdama sistemiškai tobulinti teismo procesų reglamentavimą, iš vidinių išteklių steigia naują...

Premjeras: Tikiu Lietuva ir kviečiu visus švęsti mūsų Tėvynės gimtadienį! (12)
Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis sveikina Lietuvos žmones su Valstybės atkūrimo diena.  „Sveikinu jus...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininku išrinktas D. Gaižauskas (5)
Trečiadienį vykusiame Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdyje, aktyviai...
TS-LKD sveikina Aušrą Maldeikienę prisijungus prie bendros frakcijos Europos Parlamente (1)
„Sveikinu Aušros Maldeikienės pasirinkimą prisijungti prie Europos Žmonių partijos (angl....
Šalies vadovė dalyvauja Ukrainos Prezidento inauguracijoje (9)
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su kitų Europos šalių...
 
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė?
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
Kreipėsi dėl nužudyto sūnaus – pačiai motinai iškėlė baudžiamąją bylą
Nors po aukštų teisėjų sulaikymo skandalo buvo prabilta apie būtinus...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Alytuje išžaginta į darbą ėjusi moteris
Liepos 18 d. apie 5 val. 20 min. Alytuje, Jazminų...
Įtariamojo asmens tapatybė jau nustatyta
Šiandien Vilniaus apskr. vyriausiasis policijos komisariatas išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriuo...
Pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – atpažinti plėšimu įtariamą vyrą (1)
Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo...
 
Kaip verslas atrakino naują požiūrį į biuro baldus
Jeigu išgirstate žodį „biuras“ turbūt įsivaizduojate sublokuotas arba į kabinetus...
Išmaniosios skaitmeninės televizijos galimybės Lietuvoje (2)
Skaitmeninė, savo funkcionalumu bei kanalų gausa, nerungė ilgai karaliavusią analoginę. Žinoma,...
„Huawei“ pristato stilingą „Mate 10 lite“ (1)
Nuo šiol bus dar paprasčiau pasidaryti tobulą asmenukę ar pagauti...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (23)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
Fiodr Černych perėjo į Maskvos „Dinamo“ (1)
Paskutinę perkėlimų dieną Maskvos „Dinamo“ paviliojo Lietuvos futbolo rinktinės kapitoną...
 
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai””
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Padėka
PADĖKA Dėkojame visiems vienaip ar kitaip prisidėjusiems ruošiantis pirmajam renginiui...