Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2020 Sausis 28 Antradienis
 

„Lietuva ir pasaulis bus arba socialiai teisingi ir solidarūs, arba jų neliks“

2008-11-26 10:52 | Politikų tribūna | Komentarų (1)

Interviu su „Fronto“ pirmininku Algirdu Paleckiu.

-Kaip vertinate 2008 m. Seimo rinkimų rezultatus?

-Pusė rinkėjų neatėjo balsuoti. Jie nesijaučia šios šalies piliečiais… Kita pusė savo balsus išbarstė. Todėl laimėjo labiausiai susitelkę konservatoriai, kurie susivienijo su tautininkais ir krikdemais.

Šoumenų partija – tai rinkėjų kerštas dabartinei sistemai. Maniau, kad „Tvarka ir teisingumas“ gaus daugiau balsų, o LSDP – mažiau. Tikėjausi, kad „Frontas“ pateks į Seimą.

-Kodėl nepateko?

-Mūsų per kelis mėnesius nespėjo visur įsidėmėti. Ypač rajonų centrai ir kaimai nespėjo sužinoti apie „Frontą“. Mus blokavo arba ignoravo didžioji žiniasklaida.

Turėdami omeny tokią atmosferą, kai kurie analitikai laiko mūsų surinktus pusketvirto procento (arba 40 000 rinkėjų) neblogais rezultatais.

Ta proga noriu dar kartą nuoširdžiai padėkoti visiems, balsavusiems už „Frontą“. Ir patikinti, kad mes tęsiame žygį už socialiai teisingą, solidarią visuomenę.

-Ar padarėte klaidų?

-Neklysta tik tas, kas nedirba. Nespėjome rasti žmonių visuose rajonuose. Tai – esmė. Jie būtų paskleidę mūsų žinią. Bet dabar turėsime daugiau laiko. Nespėjome surinkti pakankamai lėšų reklamai. Kita vertus, gerai, kad neparsidavėme.

-Sakote, jums kaip naujiems pristigo laiko. Bet Valinsko partija irgi nauja…

-Ne partija tai, juk visiems aišku. Ir ne nauji tai veidai, o veidai, kurie jau penkiolika ar daugiau metų mirga TV ekranuose. Štai ir visas triukas. Apskritai žmonės negavo visos reikiamos informacijos apie politines partijas.

-Sakote, kad rinkėjams būtina turėti visą informaciją. O kokioje šalyje jie ją turi?

-Jokioje. Net ir Vakarų demokratijos šalyje rinkėjai nepadaro tikrai sąmoningo sprendimo, nes nežino to, ką reikia žinoti prieš pasirenkant politikus, ir, be abejo, neturi nei laiko, nei noro, o dalis – ir gebėjimų tą informaciją analizuoti.

-Jeigu jau palietėte rinkimų neadekvatumo situacijai temą, kokią išeitį siūlote? Juk taip išeina, kad jeigu niekas nesikeis, mes visada turėsime surogatinius rinkimus, surogatinius rezultatus ir surogatines, valdymo prasme neįgalias vyriausybes?

-Visada, jeigu nebus tikro žmonių švietimo, tikros informacijos sklaidos. Vienintelė išeitis – šviesti žmones, kad jie turėtų adekvačią informaciją apie pasaulyje ir Lietuvoje vykstančius procesus ir įgytų pilnus gebėjimus ją analizuoti. Ir „Frontas“ tai darys – iškels visuomenės švietimą į savo veiklos prioritetų pačią viršūnę.

Vadinamasis „elitas“, pats tokiu pasiskelbęs, o kitus nuvertinęs iki „runkelių“, naudojasi tuo, kad žmonės per darbus neturi laiko ir noro gilintis į visuomeninius procesus. Kad neliktų atotrūkio tarp „elito“ ir „masių“, kad visi žmonės būtų laisvi ir lygiaverčiai – reikalingas visuomenės švietimas.

-Jūs – už „masių“ sukilimą prieš „elitą“?

-Ne. Mes įsitikinę, kad prievartos naudojimas politikoje yra amoralus ir todėl nepasiteisino – prievarta įneša ilgalaikį susipriešinimą, kuris destruktyviai veikia net kelias kartas į priekį. Su „elitiniais“ režimais būtina kovoti pateikiant objektyvią, teisingą, neiškreiptą informaciją, apnuoginant „elito“ manipuliacijas.

Tikiuosi, kad daugės objektyvios, drąsios žiniasklaidos. Šiuo metu valdantieji daro viską, kad žmonės negautų visos informacijos apie realius politinius ir ekonominius procesus. Bet komunikacijų amžiuje cenzūruoti informaciją vis sunkiau. Cenzūros frontą pralaužia internetas, mobiliosios komunikacijos.

-Be jau Jūsų išvardintų, kokios dar yra „Fronto“ rezultatų Seimo rinkimuose priežastys?

-Neseniai gatvėje sutikau vaikystės draugą, kuris man ir sako: „Algi, „Frontas“ gerai ir teisingai kalbėjo, bet arba tauta tam dar nesubrendusi, arba pasirinkote ne tą kalbėjimo formą, arba abi šios priežastys suveikė.“

Mūsų kalbėjimo forma gal kartais kai kam ir buvo per aštri ir per tiesmuką. Bet tada leiskite paklausti – kaip kitaip mes galėjome būti pastebėti? Jeigu mes būtume vangūs ir nuobodūs, mūsų niekas nebūtų pastebėjęs.

Jau minėjau, kad dalis su stambiu kapitalu susijusios žiniasklaidos mus blokavo arba ignoravo.

-Jums bandė primesti pro-rusiškumą…

-Mums daug ką bandė primesti, nes mes esame kai kam nepatogūs. Mes nesame nei pro-rusiški, nei pro-amerikietiški. „Frontas“ yra pirmiausia už Lietuvos interesų gynimą, skirtingai nuo savos orientacijos neturinčių konservatorių ar paties Prezidento V. Adamkaus, kuris mato tik JAV interesus. Lietuvos esminis nacionalinis interesas yra užtikrinti, kad Lietuva išliktų globalizacijoje su aukšta gerovės ir socialinio teisingumo sistema. Taškas. Didesnio tikslo nėra. Pataikauti galima visiems galingiesiems, bet tai yra vergo psichologija.

-Esate pesimistas ar optimistas dėl jūsų idėjų ateities? Kiek dar lauksime tikro tautos prisikėlimo?

-Esu optimistas. O lauksime ilgai, jeigu lauksime. Reikia veikti. Ir veikti pirmiausia skleidžiant informaciją. Apie tai, kas realiai valdo Lietuvą ir pasaulį. Kol kas tai, deja, klanai.

Bet toks valdymas priėjo liepto galą. Pasaulis yra ekonominėje, ekologinėje ir moralinėje krizėje. Iš šešių milijardų žemės gyventojų gerai gyvena tik „auksinis“ milijardas, penki – blogai. Vadinasi, jis ne taip valdomas, neteisingai. Tuoj baigsis žemės resursai. „Auksinio“ milijardo poreikiai yra nenatūralūs, nežmoniški. Jeigu gyvensime kaip dabar, pasaulį ir, žinoma, Lietuvą ištiks katastrofa.

Ar įmanomas kitoks valdymas? Viskas įmanoma. Teisingesnis valdymas įmanomas.

-Kas tai yra?

-Kai valdo ne klanai, o kai patys žmonės sugeba susivaldyti ir jiems nereikia jokių valdytojų iš viršaus, prievaizdų, elito. Juk jeigu žmogus turi nors ir minimalias, bet būtinas žinias apie jį supantį fizinį, dvasinį ir politinį pasaulį, jis pats padaro sprendimą, be patarimų iš viršaus. Apsišvietusiais žmonėmis gali tapti visi, jeigu jiems bus prieinama visa informacija. O tokia informacija yra internete, tik reikia mokėti ją surasti ir atsirinkti grūdus nuo pelų.

-Kokie „Fronto“ tikslai dabar, praėjus Seimo rinkimams?

-Ilgalaikis „Fronto“ tikslas yra konsoliduoti visas tikrai kairiąsias jėgas Lietuoje. Mums kairė reiškia švediškąjį gerovės valstybės modelį. Vadinamiesiems socialdemoratų vadovams kairė reiškia oligarchinį kapitalizmą ir „Leo lt“. Todėl su tokiais mums nepakeliui.

Vidutinio nuotolio tikslas yra įveikti barjerus Europos Parlamento ir savivaldybių rinkimuose, pasiūlyti ar paremti gerą ir mūsų vertybes atitinkantį kandidatą į Prezidentus 2009 metų birželį.

Būtina įveikti barjerą galimuose pirmalaikiuose Seimo rinkimuose arba Seimo rinkimuose 2012 metais.

Trumpojo nuotolio tikslai: informacinės blokados įveikimas, organizacinės struktūros stiprinimas, naujų kadrų paieška.

-Su kokiomis partijomis „Frontas“ ketina toliau derinti veiksmus, bendradarbiauti?

-Sakoma, kad vienybė – stiprybė. Mes turime ieškoti sutarimo su visomis partijomis, kurioms nepatinka dabartinė sistema Lietuvoje ir kurios nuoširdžiai nori socialiai teisingų permainų. Tokių partijos yra net keletas, su jomis jau pradėjome konsultacijas. Nereikia skubėti jungti partijas, bet būtina pradėti dialogą, ieškoti sąlyčio taškų.

-Kaip vertinate naująją koaliciją?

-Duokime jiems šansą parodyti, ką jie gali. Tiesa, pirmi jų siūlymai nėra geri. Pasaulis sukasi kairėn, į socialinį modelį, net JAV išsirinko B. Obamą, o mums vadovaus šoumenas ir Kubilius. Projektas 2K tęsiasi, tik jau ne Kubilius ir Kirkilas, o Kubilius ir Krizė. Naikinti verslo liudijimus, kaip siūlo Kubilius, yra neapgalvotas žingsnis. Kaip tuomet išgyvens smulkus verslas? Mažinti vaikų išmokas yra amoralu ir asocialu. Bet, kaip minėjau, Vyriausybė dar nepradėjo dirbti. Lai parodo, ką gali, ar sugeba išgirsti konstruktyvią „Fronto“ kritiką.

-Ką norėtume pabaigai pasakyti ar palinkėti skaitytojams?

-Linkiu šiek tiek kantrybės, nes socialinio teisingumo ir solidarumo laikas artėja. „Frontas“ tęsia savo žygį už šias vertybes. Mes konsoliduojame kairiąsias jėgas, stipriname savo organizaciją, kviečiame į ją prisijungti visus.

„Frontas“ šiuo metu kantriai atlieka namų darbus, ruošiasi, o rezultatai ateis savaime. Juk Lietuva bus arba socialiai teisinga, solidari valstybė, arba jos nebeliks, nes kas norės gyventi čia toliau tokiomis sąlygomis?

-Ačiū už pokalbį.

Kalbėjosi Ignas Jurgaitis

2008-11-26

Komentarai

 

 

 
  1. Kodėl “YouTube” vaizdo samouczków yra bendri visur? Manau, kad vienas motyvas yra , kad tai yra paprastas Įterpti scenarijų ir įklijuoti , kad kodas , bet kur jūs norite .

    Thumb up 0 Thumb down 0 
https://komentaras.lt/pingpongiukoakademija-kviecia
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
„Sodra“: kada, kokios ir kiek didėja pensijos 1
Norvegijoje plintant šunims pavojingai ligai – perspėjimas lietuviams 1
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Norite visada būti žvalūs ir sumažinti įvairių ligų tikimybę? Štai ko jums reikia 
Visus žmones vienija vienas bendras vardiklis – norime būti žvalūs, energingi ir nesirgti,...

D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje (3)
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Seimas pritarė naujai žalos atlyginimo pacientams tvarkai 
Seimas priėmė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo ir lydimųjų teisės aktų...

Ką signalizuoja pirtyje netikėtai užklupęs galvos skausmas? 
Turkiška, suomiška, rusiška ar japoniška – pirčių pasirinkimas šiais laikais tikrai didelis, o...

Kaunas planuoja statyti metro (balandžio 1-osios pokštas) (9)
Premjerui Sauliui Skverneliui pavadinus mūsų brolius latvius konkurentais, daug kam kilo mintis, kas...

Teisingumo ministerija inicijuoja teismo proceso tobulinimą (1)
Teisingumo ministerija, siekdama sistemiškai tobulinti teismo procesų reglamentavimą, iš vidinių išteklių steigia naują...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Klaipėdos miesto konservatorių lyderiu išrinktas buvęs kariuomenės vadas A. Pocius (5)
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos Klaipėdos skyriaus nariai vakar...
A. Kubilius: “Sakartvele aptarta politinė krizė šalyje, priimti sprendimai dėl Rytų Partnerystės ateities”
Šiandien Europos Parlamento narys Andrius Kubilius Tbilisyje (Sakartvelo) vykusioje spaudos...
G. Landsbergis: „Pritardami Prezidento teikiamų pataisų svarstymui, kviečiame gilesnei diskusijai“ (1)
Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis šiandien,...
 
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti (1)
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė? (1)
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
Kreipėsi dėl nužudyto sūnaus – pačiai motinai iškėlė baudžiamąją bylą (1)
Nors po aukštų teisėjų sulaikymo skandalo buvo prabilta apie būtinus...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Henrikui Daktarui laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmė lieka nepakeista
Lietuvos apeliacinis teismas atmetė Henriko Daktaro skundą dėl Kauno apygardos...
Alytuje išžaginta į darbą ėjusi moteris (1)
Liepos 18 d. apie 5 val. 20 min. Alytuje, Jazminų...
Įtariamojo asmens tapatybė jau nustatyta (2)
Šiandien Vilniaus apskr. vyriausiasis policijos komisariatas išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriuo...
 
Miegamojo baldai: kokius rinktis, kur pirkti?
Akivaizdu, kad neišsimiegoję būname piktesni, prasčiau sekasi susidoroti su dienos...
Kaip verslas atrakino naują požiūrį į biuro baldus (1)
Jeigu išgirstate žodį „biuras“ turbūt įsivaizduojate sublokuotas arba į kabinetus...
Išmaniosios skaitmeninės televizijos galimybės Lietuvoje (3)
Skaitmeninė, savo funkcionalumu bei kanalų gausa, nerungė ilgai karaliavusią analoginę. Žinoma,...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (23)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai””
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Padėka
PADĖKA Dėkojame visiems vienaip ar kitaip prisidėjusiems ruošiantis pirmajam renginiui...