Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2019 Lapkritis 21 Ketvirtadienis
 

„Frontas“ Seimo šturmui pasirengęs

2008-08-08 11:56 | Politikų tribūna | Komentarų (15)

'Fronto' partijos pirmininkas A.Paleckis

Į kairiausią politikos kampą besispraudžianti partija ketina priversti valdžią laikytis įstatymų.

Naujasis šio politinio sezono darinys kairuoliškasis "Frontas" neslepia savo ambicijų dalyvauti ne tik Seimo, bet ir kitąmet vyksiančiuose prezidento bei Europos Parlamento rinkimuose. Tačiau partijos lyderis buvęs socialdemokratas Algirdas Paleckis tikina, kad "Frontas" sukurtas ne vien rinkimams. Pasak jo, laikas tokiai partijai pribrendo jau seniai, kai kairioji politikos niša, pasitraukus socialdemokratams, liko laisva. Jos neužėmė nei socialliberalai, nei Darbo partija (DP).

Šiuo metu "Frontas" turi 2700 narių. Kiek vietų planuojama gauti Seime, A.Paleckio teigimu, nenorima skelbti, tačiau programa minimum – frakcija Seime (mažiausiai turi būti septyni parlamentarai).

– Kokia tuomet būtų programa maximum?

– Dar didesnė frakcija ir galimybė prisidėti prie Vyriausybės formavimo. Kita vertus, turime pasimokyti iš kitų partijų klaidų ir nesiekti bet kokia kaina, aukojant programines nuostatas, įsitraukti į Vyriausybės formavimą.

– Su kuria iš dabartinių Seimo partijų ryžtumėtės dirbti drauge?

– Nenorėčiau vardyti. Galiu tik pasakyti, su kuo mums būtų sunku dirbti. Pirmiausia – su konservatoriais, taip pat su abiem liberalų partijomis. Bendrų sąlyčio taškų sunku būtų rasti ir su dabartine prooligarchine socialdemokratų vadovybės politika.

– Ar nepristigsite profesionalų dirbti Seime? O gal manote, kad valdyti valstybę gali ir virėja, kaip teigė vienas liūdnai pagarsėjęs veikėjas?

– Profesionalų tikrai pakaks. Be to, kai kurie jų laukia, kaip mums pasiseks rinkimuose. Jie norėtų eiti į vykdomąją valdžią, o ne į Seimą, tad kol kas vengia afišuotis. Vis dėlto kai kurias pavardes galėčiau paminėti. Iš rašytojo Vytauto Petkevičiaus išgavome pažadą, kad jis bus antras mūsų rinkimų sąraše. Jame taip pat įrašyti: buvęs populiarus futbolininkas Rimantas Turskis, Leonas Minkevičius, galėsiantis kuruoti nacionalinio saugumo klausimus, Giedrė Gorienė – ji specializuojasi teisėsaugos srityje. Mums aktyviai talkina, bet į Seimą eiti neketina, rašytoja Vidmantė Jasukaitytė. Tačiau patekti į parlamentą sieks kita aktyvi partijos talkininkė – režisierė ir kompozitorė Audronė Žigaitytė Nekrošienė.

Rinkimuose taip pat dalyvaus du buvę socialdemokratai – buvęs Trakų meras Vytautas Mikalauskas ir žurnalistas Česlovas Grencevičius, dabar dirbantis "Sodroje".

– Kai kurios jūsų partijos rinkimų nuostatos XXI amžiuje skamba gana keistai – atimti, sumažinti, nacionalizuoti, nubausti. Ar nemanote, kad tokie užmojai tik atbaidys rinkėjus?

– Nemanau. Padėtis šalyje tokia, kad žmonės ilgisi bent minimalaus socialinio teisingumo. Todėl mes pasisakome už visuotinį gyventojų turto ir pajamų deklaravimą bei progresinius mokesčius, už tai, kad visa, kas iš valstybės buvo pavogta, turi būti jai grąžinta. Negali būti jokio senaties termino ekonominiams nusikaltimams. Tikiuosi, rugpjūčio pabaigoje vyksiančiame suvažiavime bus pritarta nuostatai, kad Seimo nariai ir ministrai patys susimažintų algas. Kai tiek žmonių šalyje skursta, valdžiai gauti tokius atlyginimus tiesiog nepadoru. Beje, mes nusiteikę parengti ir Seimo narių atšaukimo tvarką.

Lietuvoje būtina sumažinti darbo jėgos ir padidinti kapitalo apmokestinimą. Pasaulio patirtis rodo, kad tai padaryti galima įvairiais būdais. Dabar Lietuva per mokesčius paskirsto 29 proc. bendrojo vidaus produkto, o Europos Sąjungos vidurkis – apie 40 procentų. Padidinimas vienu procentu – milijardai litų į biudžetą. Štai jums ir lėšos įvairioms socialinėms programoms bei pensijoms.

– Tačiau neturint Seime daugumos ir kilniausios idėjos gali likti tik idėjos…

– Tokios rizikos iš tiesų esama. Bet mes sąmoningai įtraukėme į sąrašą žmones, kurie nepalūžtų, jei susidurtų su kliūtimis. Būdami Seime turėsime tribūną ir galimybę siūlyti savo įstatymų projektus. Gali būti, kad mūsų balsai, sudarant vieną ar kitą koaliciją, bus lemiami. Naudodamiesi tuo galėsime siekti savų tikslų.

– Neseniai lankėtės Briuselyje ir ten su ES pareigūnais aptarėte Ignalinos atominės elektrinės darbo pratęsimo reikalus. Ar šiuo klausimu neturėtų rūpintis oficialus Vyriausybės įgaliotinis Aleksandras Abišala ir pats premjeras?

– Bet kurios politinės partijos lyderis turi teisę susitikti, su kuo tik nori, ir išdėstyti savo nuomonę. Važiavau į Briuselį, nes mačiau tam tikrą Lietuvos Vyriausybės pasyvumą per derybas dėl elektrinės. Mane priėmė kelių ES komisarų kabinetų vadovai – politinio pasitikėjimo pareigūnai. Aišku, tai nebuvo oficialios derybos, greičiau jau tam tikras politinis lobizmas siekiant pratęsti elektrinės darbą. Žinoma, jie apie tai kalba nenoriai. Stengiausi išsiaiškinti ir kitus klausimus – dėl degalų ir maisto kainų. Briuselis skatina skirti kompensacijas sunkiausiai gyvenantiems žmonėms.

– Tai ir bus pagrindiniai jūsų rinkėjai?

– Mūsų rinkėjai – vidutines ir mažas pajamas gaunantys žmonės. Tokių Lietuvoje yra apie 70 procentų. Mūsų šalininkai – vyresnio amžiaus piliečiai, tačiau mėginsime patraukti ir niekada nebalsuojančius jaunus asmenis. Kaip rodo tyrimai, mus palaiko dalis buvusių socialdemokratų, DP, "Tvarkos ir teisingumo" rinkėjų.

– Ar vis dar manote, kad "frontininkų" išrinkimas į Seimą dabartiniams valdantiesiems būtų bausmė už dabar vykdomą politiką?

– Apmaudu, kad būtinybė laikytis įstatymų Lietuvoje yra bausmė. Tikrai nieko nebausime, tik versime valdžią paisyti įstatymų. Ir patys tai darysime.

Raimonda Ramelienė

„Lietuvos žinios“

2008-08-08

Komentarai

 

 

 
 1. I have heard good things about both of them and i presently don’t own either 1 but the owner of the cosmetology school i go to has a ghd and she loves it. If i was to purchase 1 it could be the ghd.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. Thanks for one’s marvelous posting! I genuinely enjoyed reading it, you’re a great author.I will be sure to bookmark your blog and will eventually come back down the road. I want to encourage you to ultimately continue your great writing, have a nice holiday weekend!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. Cheers for the wonderful material enclosed within your site, below is a trivial test for your blog site readers. Who said the following quote? . . . .A house divided against itself cannot stand.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. This is like my third time coming by your site. Regularly I do not make comments on, but I have to mention that this article really pushed me to do so. Really awesome article!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. This is like my third time coming by your site. Regularly I do not make comments on, but I have to mention that this article really pushed me to do so. Really awesome article!

  Thumb up 0 Thumb down 0 
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Norvegijoje plintant šunims pavojingai ligai – perspėjimas lietuviams
E. Laurinaitis: priimti „kitokį“ padeda suvokimas, kad kiekvienas iš mūsų apskritai yra skirtingas 2
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje 
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Seimas pritarė naujai žalos atlyginimo pacientams tvarkai 
Seimas priėmė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo ir lydimųjų teisės aktų...

Ką signalizuoja pirtyje netikėtai užklupęs galvos skausmas? 
Turkiška, suomiška, rusiška ar japoniška – pirčių pasirinkimas šiais laikais tikrai didelis, o...

Kaunas planuoja statyti metro (balandžio 1-osios pokštas) (9)
Premjerui Sauliui Skverneliui pavadinus mūsų brolius latvius konkurentais, daug kam kilo mintis, kas...

Teisingumo ministerija inicijuoja teismo proceso tobulinimą (1)
Teisingumo ministerija, siekdama sistemiškai tobulinti teismo procesų reglamentavimą, iš vidinių išteklių steigia naują...

Premjeras: Tikiu Lietuva ir kviečiu visus švęsti mūsų Tėvynės gimtadienį! (12)
Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis sveikina Lietuvos žmones su Valstybės atkūrimo diena.  „Sveikinu jus...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
G. Landsbergis: „Pritardami Prezidento teikiamų pataisų svarstymui, kviečiame gilesnei diskusijai“ (1)
Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis šiandien,...
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininku išrinktas D. Gaižauskas (7)
Trečiadienį vykusiame Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdyje, aktyviai...
TS-LKD sveikina Aušrą Maldeikienę prisijungus prie bendros frakcijos Europos Parlamente (2)
„Sveikinu Aušros Maldeikienės pasirinkimą prisijungti prie Europos Žmonių partijos (angl....
 
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti (1)
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė? (1)
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
Kreipėsi dėl nužudyto sūnaus – pačiai motinai iškėlė baudžiamąją bylą (1)
Nors po aukštų teisėjų sulaikymo skandalo buvo prabilta apie būtinus...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Alytuje išžaginta į darbą ėjusi moteris (1)
Liepos 18 d. apie 5 val. 20 min. Alytuje, Jazminų...
Įtariamojo asmens tapatybė jau nustatyta (1)
Šiandien Vilniaus apskr. vyriausiasis policijos komisariatas išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriuo...
Pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – atpažinti plėšimu įtariamą vyrą (3)
Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo...
 
Kaip verslas atrakino naują požiūrį į biuro baldus (1)
Jeigu išgirstate žodį „biuras“ turbūt įsivaizduojate sublokuotas arba į kabinetus...
Išmaniosios skaitmeninės televizijos galimybės Lietuvoje (3)
Skaitmeninė, savo funkcionalumu bei kanalų gausa, nerungė ilgai karaliavusią analoginę. Žinoma,...
„Huawei“ pristato stilingą „Mate 10 lite“ (2)
Nuo šiol bus dar paprasčiau pasidaryti tobulą asmenukę ar pagauti...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (23)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
Fiodr Černych perėjo į Maskvos „Dinamo“ (1)
Paskutinę perkėlimų dieną Maskvos „Dinamo“ paviliojo Lietuvos futbolo rinktinės kapitoną...
 
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai””
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Padėka
PADĖKA Dėkojame visiems vienaip ar kitaip prisidėjusiems ruošiantis pirmajam renginiui...