Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2020 Rugpjūtis 10 Pirmadienis
 

„Frontas“ Seimo šturmui pasirengęs

2008-08-08 11:56 | Politikų tribūna | Komentarų (15)

'Fronto' partijos pirmininkas A.Paleckis

Į kairiausią politikos kampą besispraudžianti partija ketina priversti valdžią laikytis įstatymų.

Naujasis šio politinio sezono darinys kairuoliškasis "Frontas" neslepia savo ambicijų dalyvauti ne tik Seimo, bet ir kitąmet vyksiančiuose prezidento bei Europos Parlamento rinkimuose. Tačiau partijos lyderis buvęs socialdemokratas Algirdas Paleckis tikina, kad "Frontas" sukurtas ne vien rinkimams. Pasak jo, laikas tokiai partijai pribrendo jau seniai, kai kairioji politikos niša, pasitraukus socialdemokratams, liko laisva. Jos neužėmė nei socialliberalai, nei Darbo partija (DP).

Šiuo metu "Frontas" turi 2700 narių. Kiek vietų planuojama gauti Seime, A.Paleckio teigimu, nenorima skelbti, tačiau programa minimum – frakcija Seime (mažiausiai turi būti septyni parlamentarai).

– Kokia tuomet būtų programa maximum?

– Dar didesnė frakcija ir galimybė prisidėti prie Vyriausybės formavimo. Kita vertus, turime pasimokyti iš kitų partijų klaidų ir nesiekti bet kokia kaina, aukojant programines nuostatas, įsitraukti į Vyriausybės formavimą.

– Su kuria iš dabartinių Seimo partijų ryžtumėtės dirbti drauge?

– Nenorėčiau vardyti. Galiu tik pasakyti, su kuo mums būtų sunku dirbti. Pirmiausia – su konservatoriais, taip pat su abiem liberalų partijomis. Bendrų sąlyčio taškų sunku būtų rasti ir su dabartine prooligarchine socialdemokratų vadovybės politika.

– Ar nepristigsite profesionalų dirbti Seime? O gal manote, kad valdyti valstybę gali ir virėja, kaip teigė vienas liūdnai pagarsėjęs veikėjas?

– Profesionalų tikrai pakaks. Be to, kai kurie jų laukia, kaip mums pasiseks rinkimuose. Jie norėtų eiti į vykdomąją valdžią, o ne į Seimą, tad kol kas vengia afišuotis. Vis dėlto kai kurias pavardes galėčiau paminėti. Iš rašytojo Vytauto Petkevičiaus išgavome pažadą, kad jis bus antras mūsų rinkimų sąraše. Jame taip pat įrašyti: buvęs populiarus futbolininkas Rimantas Turskis, Leonas Minkevičius, galėsiantis kuruoti nacionalinio saugumo klausimus, Giedrė Gorienė – ji specializuojasi teisėsaugos srityje. Mums aktyviai talkina, bet į Seimą eiti neketina, rašytoja Vidmantė Jasukaitytė. Tačiau patekti į parlamentą sieks kita aktyvi partijos talkininkė – režisierė ir kompozitorė Audronė Žigaitytė Nekrošienė.

Rinkimuose taip pat dalyvaus du buvę socialdemokratai – buvęs Trakų meras Vytautas Mikalauskas ir žurnalistas Česlovas Grencevičius, dabar dirbantis "Sodroje".

– Kai kurios jūsų partijos rinkimų nuostatos XXI amžiuje skamba gana keistai – atimti, sumažinti, nacionalizuoti, nubausti. Ar nemanote, kad tokie užmojai tik atbaidys rinkėjus?

– Nemanau. Padėtis šalyje tokia, kad žmonės ilgisi bent minimalaus socialinio teisingumo. Todėl mes pasisakome už visuotinį gyventojų turto ir pajamų deklaravimą bei progresinius mokesčius, už tai, kad visa, kas iš valstybės buvo pavogta, turi būti jai grąžinta. Negali būti jokio senaties termino ekonominiams nusikaltimams. Tikiuosi, rugpjūčio pabaigoje vyksiančiame suvažiavime bus pritarta nuostatai, kad Seimo nariai ir ministrai patys susimažintų algas. Kai tiek žmonių šalyje skursta, valdžiai gauti tokius atlyginimus tiesiog nepadoru. Beje, mes nusiteikę parengti ir Seimo narių atšaukimo tvarką.

Lietuvoje būtina sumažinti darbo jėgos ir padidinti kapitalo apmokestinimą. Pasaulio patirtis rodo, kad tai padaryti galima įvairiais būdais. Dabar Lietuva per mokesčius paskirsto 29 proc. bendrojo vidaus produkto, o Europos Sąjungos vidurkis – apie 40 procentų. Padidinimas vienu procentu – milijardai litų į biudžetą. Štai jums ir lėšos įvairioms socialinėms programoms bei pensijoms.

– Tačiau neturint Seime daugumos ir kilniausios idėjos gali likti tik idėjos…

– Tokios rizikos iš tiesų esama. Bet mes sąmoningai įtraukėme į sąrašą žmones, kurie nepalūžtų, jei susidurtų su kliūtimis. Būdami Seime turėsime tribūną ir galimybę siūlyti savo įstatymų projektus. Gali būti, kad mūsų balsai, sudarant vieną ar kitą koaliciją, bus lemiami. Naudodamiesi tuo galėsime siekti savų tikslų.

– Neseniai lankėtės Briuselyje ir ten su ES pareigūnais aptarėte Ignalinos atominės elektrinės darbo pratęsimo reikalus. Ar šiuo klausimu neturėtų rūpintis oficialus Vyriausybės įgaliotinis Aleksandras Abišala ir pats premjeras?

– Bet kurios politinės partijos lyderis turi teisę susitikti, su kuo tik nori, ir išdėstyti savo nuomonę. Važiavau į Briuselį, nes mačiau tam tikrą Lietuvos Vyriausybės pasyvumą per derybas dėl elektrinės. Mane priėmė kelių ES komisarų kabinetų vadovai – politinio pasitikėjimo pareigūnai. Aišku, tai nebuvo oficialios derybos, greičiau jau tam tikras politinis lobizmas siekiant pratęsti elektrinės darbą. Žinoma, jie apie tai kalba nenoriai. Stengiausi išsiaiškinti ir kitus klausimus – dėl degalų ir maisto kainų. Briuselis skatina skirti kompensacijas sunkiausiai gyvenantiems žmonėms.

– Tai ir bus pagrindiniai jūsų rinkėjai?

– Mūsų rinkėjai – vidutines ir mažas pajamas gaunantys žmonės. Tokių Lietuvoje yra apie 70 procentų. Mūsų šalininkai – vyresnio amžiaus piliečiai, tačiau mėginsime patraukti ir niekada nebalsuojančius jaunus asmenis. Kaip rodo tyrimai, mus palaiko dalis buvusių socialdemokratų, DP, "Tvarkos ir teisingumo" rinkėjų.

– Ar vis dar manote, kad "frontininkų" išrinkimas į Seimą dabartiniams valdantiesiems būtų bausmė už dabar vykdomą politiką?

– Apmaudu, kad būtinybė laikytis įstatymų Lietuvoje yra bausmė. Tikrai nieko nebausime, tik versime valdžią paisyti įstatymų. Ir patys tai darysime.

Raimonda Ramelienė

„Lietuvos žinios“

2008-08-08

Komentarai

 

 

 
 1. I have heard good things about both of them and i presently don’t own either 1 but the owner of the cosmetology school i go to has a ghd and she loves it. If i was to purchase 1 it could be the ghd.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. Thanks for one’s marvelous posting! I genuinely enjoyed reading it, you’re a great author.I will be sure to bookmark your blog and will eventually come back down the road. I want to encourage you to ultimately continue your great writing, have a nice holiday weekend!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. Cheers for the wonderful material enclosed within your site, below is a trivial test for your blog site readers. Who said the following quote? . . . .A house divided against itself cannot stand.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. This is like my third time coming by your site. Regularly I do not make comments on, but I have to mention that this article really pushed me to do so. Really awesome article!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. This is like my third time coming by your site. Regularly I do not make comments on, but I have to mention that this article really pushed me to do so. Really awesome article!

  Thumb up 0 Thumb down 0 
https://komentaras.lt/pingpongiukoakademija-kviecia
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
9 klausimai apie viešuosius pirkimus, kurie padės Jums tinkamai pasiruošti dalyvavimui
Naujus COVID-19 gydymo metodus siekiantis atskleisti tyrimas bus atliekamas ir Lietuvoje 8
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Berta Čaikauskaitė. Politikų pažadai karantino eteryje – apšilimas prieš rinkimus? (2)
Sena kaip pasaulis taisyklė byloja, jog komunikacija prieš rinkimus – tai vienas stipriausių...

Batutas – grožiui, sveikatai ir gerai savijautai 
Nors daugelis tėvelių vaikus skatina kasdien kuo daugiau laiko praleisti lauke, tačiau patys...

Kaip neprašauti perkant mikrobangų krosnelę? 
Jeigu svarstote apie mikrobangų krosnelės įsigijimą – svarbu, kad žinotumėte keletą svarbių dalykų....

E. Kručinskienei – daugiavaikės motinos klausimai (4)
Socialiniame tinkle „Facebook“ didelio susidomėjimo sulaukė neįgalų vaiką auginusios moters atviras laiškas E....

Norite visada būti žvalūs ir sumažinti įvairių ligų tikimybę? Štai ko jums reikia 
Visus žmones vienija vienas bendras vardiklis – norime būti žvalūs, energingi ir nesirgti,...

D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje (3)
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Konservatoriai parengė emocinės sveikatos gerinimo planą (5)
„Lietuvoje jau beveik du mėnesius trunkant karantinui kyla reali grėsmė,...
S. Skvernelis: Startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos priemonė mažoms įmonėms (5)
Smulkiajam verslui – gera žinia: startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos...
Klaipėdos miesto konservatorių lyderiu išrinktas buvęs kariuomenės vadas A. Pocius (7)
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos Klaipėdos skyriaus nariai vakar...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (4)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (1)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
Jungtinėje Karalystėje sulaikytas metus ieškotas Kamuolinių grupuotės narys (1)
2020 m. balandžio 29 d. Jungtinėje Karalystėje sulaikytas Kamuolių ginkluoto...
Asmuo dėl jo pašto dėžutėje rastų psichotropinių medžiagų lieka išteisintas (1)
Lietuvos apeliacinis teismas paliko galioti apygardos teismo išteisinamąjį nuosprendį G. N.,...
 
Darbo kalendoriai: koks turėtų puošti Jūsų stalą? (1)
Nors dažniausiai darbo kalendoriais rūpinamės artėjant naujiems metams, tačiau kartais...
Paklodės priežiūra pagal audinį: valome teisingai (1)
Geras miegas – būtinas kiekvieno žmogaus fiziologinis poreikis, kuris gali...
Miegamojo baldai: kokius rinktis, kur pirkti? (2)
Akivaizdu, kad neišsimiegoję būname piktesni, prasčiau sekasi susidoroti su dienos...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos (1)
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį (1)
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (8)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (2)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...