Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2019 Gruodis 6 Penktadienis
 

“Valstybininkai”. Pažymos. Krizė.

2009-10-20 12:37 | Politikų tribūna | Komentarų (25)

Daktaras Algimantas Matulevičius

Po garsaus parlamentinio tyrimo ir „valstybininkų“ klano išviešinimo, šalies visuomenė pasidalino į dvi stovyklas: vieni, kurie suprato realią šios problemos grėsmę Lietuvos valstybingumui ir oligarchų klanų viršenybę, antri, kurie nusiteikę klusniai šiems klanams tarnauti ir juos ginti. Tokios nuomonės vyrauja tarp politikų, žiniasklaidos ir įvairių socialinių sluoksnių piliečių. Reikia pastebėti, kad būtent „valstybininkai“ remia ir net realizuoja didžiausias oligarchams naudingas aferas. Būtent jie sistemiškai kelia skandalus, susidorodami su jiems neįtikusiais, savo vaidmenį atlikusiais arba šiaip dėl profilaktikos, kad būtų nukreiptas dėmesys. Nesiplečiant, apibendrintai pasakysiu, kad nieko rimtesnio neįvyksta be jų žinios arba įsikišimo.

Pamokomas pavyzdys – VSD generalinio direktoriaus pavaduotojų D. Jurgelevičiaus ir D. Dabašinsko likimai. Trejus metus ši problema buvo aktualinama tai Seimo, tai žiniasklaidos, kol pagaliau LR Prezidentė vienu ypu ją išsprendė. Suprantama, D. Dabašinsko nuopelnai „valstybininkams“ didesni, tad atsimokėta šilta vietele URM sistemoje. Bet tai – smulkmenos, kurios buvo per sudėtingos V. Adamkui.

Rimtesnė problema – 12 pažymų su iškalbingais pavadinimais. Ypač 12-oji apie „Verslo įtaką žiniasklaidai“. Problema ne tai, kad P. Malakauskas laikosi įstatymų arba pačios pažymos paseno. Žinant visą Seimo NSGK tyrimo medžiagą (skelbtą viešai ir ne), galima suprasti, kad nuo pat pradžių bijomasi pateikti pažymas dėl jose esančios informacijos. Informacijos apie negražius ir korumpuotus atskirų politikų arba tokiais buvusių veiksmus. Apie tai, kaip tampama premjerais, kaip kiti nuverčiami (tai matosi ir NSGK skelbtoje medžiagoje), o svarbiausia, kokie didžiuliai nelegalių ir nešvarių pinigų srautai naudojami papirkti žiniasklaidą, kad ji rašytų tą, už ką mokama. Aiškiau išsireiškiant, kad vienus išaukštinti, kitus – sutrypti.

Čia tikslinga prisiminti nelegalius V. Uspaskich 25 milijonus, gautus iš užsienio ir panaudotus teigiamo įvaizdžio, kad laimėtų rinkimus, formavimui. Manau, ir vaikui aišku, kad didžiulią dalį šių nelegalių pinigų gavo žiniasklaida. Tai negi niekam Lietuvoje neaišku, kad konfliktas tarp Seimo NSGK ir VSD, besitęsiantis trejus metus, nėra kieno nors kaprizas ar užsispyrimas? Tai jėgos demonstravimas būtent iš „valstybininkų“ pusės, ir reikia pasakyti, kad kol kas gan sėkmingas. Naujoji Prezidentė, sušvelnindama situaciją, susitiko su NSGK nariais (o V. Adamkus negalėjo), kas tikrai sveikintina. Tačiau pažymų problema taip ir liko pakabinta. Aišku, kad VSD jų neduos, nes P. Malakauskui to neleidžia daryti „valstybininkai“ ir jiems priklausanti žiniasklaida. O migloti Prezidentės atstovo spaudai L. Balsio pasamprotavimai apie pribrendusią reformą primena buvusio A Pociaus postringavimus ir Seimo siuntimo pas E. Kantą pamokas, tuo pat metu užgrobiant tarnybinius butus. Taip, kad ratas užsidarė. Sunkiausia NSGK.

Kaip būti? Gal susirinkti žaislus ir viską pamiršti? Galima ir taip. Tik norisi priminti, kad „valstybininkai“ skriaudų neatleidžia. Todėl tarus A, prisieis tarti ir B. Seimas privalo gauti pažymas ir taškas. Kitaip tokio Seimo nereikia. Ir dar. Nepasiduokite apmulkinami išvedžiojimais, kad Vyriausybė turi paruošti kažkokią tai tvarką. Tai visiškai nieko neturi bendro su šia problema.

O kas šiame kontekste bendro su krize? Labai daug. Premjeras A.Kubilius aiškina, kad nėra rezervų – tik algos, pensijos ir vaikučių pinigai. Jis neteisus. Būtent parlamentinio tyrimo įkarštyje buvo daug minimas vienos bendrovės „Dujotekana“ vardas. Dėl neskaidrių ryšių ir pan. Tačiau mažai kas susimąsto, o kam išvis reikalingi tarpininkai, ypač energetikoje. Suprantama, kaip tyrimo metu buvo minima, kad minėtos bendrovės pelnai siekia virš 100 milijonų litų, savininkams nuostabu. Nieko nedarant – tokie pinigai. Milijoną, kitą galima panaudoti žiniasklaidai, politikams ir šiaip įtakai stiprinti. Tačiau Lietuvos žmonėms už tai reikia sumokėti iš savo kišenės.

Dėl šios bendrovės tada ypač triukšmavo konservatoriai, o laimėję rinkimus – pamiršo. Gal todėl, kad jų kolegos dalyvauja kitos tarpininkės veikloje. Tai ERC – energijos realizavimo centras, kuris pardavinėja lietuvišką elektrą Rusijai. Kokie šioje srityje vaikšto pinigai, galima spręsti iš man neseniai į rankas pakliuvusių dokumentų. Ponas R. Stonys, P. Vojeika ir E. Vilimas (beje J. Vilimo, buvusio“Lietuos energijos“ ilgamečio valdybos pirmininko sūnus)ir dar keli piliečiai prieš porą metų įkūrė bendrovę „Fortis Energy“su 10 000 Lt įstatiniu kapitalu. 2008 m. šioje bendrovėje dirbo 2 žmonės, kurie gavo virš 300 000 Lt atlyginimo, bet įspūdingiausia, kad pelnas sudarė beveik 10 000 000 Lt. Ar tai ne aukso gysla? Ir ką jie veikė? Pardavinėjo Lietuvos elektrą į Rusiją. Jie net turi Rusijoje oficialią patronuojančią bendrovę AAB “Mežregijonenergosbit“, kuri randasi Maskvoje. O kokie milijonai šiem ponam atiteks, kai nesuprantama kodėl, bet per krizę bus uždaryta saugi, veikianti Ignalinos AE, juk būtent jie pardavinės elektrą Lietuvai.

Vėl girdėsim postringavimus apie rinką ir konkurenciją, bet mokėsim už tai mes iš savo kišenių, kurios darosi vis kiauresnės. O ponulių dujininkų storėja. Kodėl nė viena valdžia nenutraukia valstybei ir žmonėms pražūtingų sutarčių su „Rubicon grupės“ įmonėmis dėl šilumos ūkio? Ir tokių pavyzdžių sąrašą galima tęsti ir tęsti. Negi ne apie oligarchų kišenių paploninimą kalba LR Prezidentė D.Grybauskaitė, kai aiškina apie solidarumą? Gal ir ES galėtų būt su mumis solidari ir nereikalauti geros Ignalinos AE uždarymo krizės metu?

Manau, ne tik man, bet ir daugeliui kyla teisėtas klausimas, kodėl Lietuvos oficialios institucijos, kaip VSD, STT, FNTT, ekonominė policija ir prokuratūra net pirštelio nepajudina apginti šalį, žmones nuo neteisėto, bet jau tapusio legaliu reketo. Taip, kad nevykęs specialių tarnybų veiklos organizavimas, neskaidraus verslo nebaudžiamas egzistavimas, šimtamilijoninių lėšų pasisavinimas saujelės vertelgų jau tapo bendravalstybine problema ir kelia grėsmę šalies nacionaliniam saugumui.

Teisėsaugos institucijų abejingumas šiems procesams verčia pripažinti liūdną faktą: šalį, bent priimant esminius sprendimus ir nukreipiant finansinius srautus, valdo „valstybininkų“ remiami oligarchai. O bestuburė valdžia ir gera tam, kad luptų paskutinį kailį nuo pensininkų, dirbančių ir vaikučių.

Tai gal nebereikia stebėtis, kad masiškai ruošiamasi išeiti į gatves. O ką ponai patarsite, gal laukti kol mus kaip veršius nuves į skerdyklą?

2009-10-20

Komentarai

 

 

 
 1. Ką jūs ten tose politikierių viršūnėlėse vis čiauškiate? Kas tie valstybininkai,ko jie siekia?Jūsų,politikierių,esančių politinėse viršūnėse ir savo būryje besistumdančių,kalbančių užuominomis paprastas žmogus nesupranta. Negi to nesuvokiate? Juk gavo pamoką Matulevičius per papildomus rinkimus į Seimą. Tik veltui gaištate prie kompiuterių laiką.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. Pagrindine kaltininke Kaune, Kauno prokuratura… prokuraturos nusikalstama veika. Prievartavimai, teroras, žudymai. Vardan – kontrabandos…, auksti pareigunai, vilkinimas, chaosas, nusikalstamos veiklos organizavimas… ikalciu slepimas, naikinimas, terorizavimas… teismas, teisejai, mafija… daugelis atsakymu y shiandienos klausimus kiekvienam… byloje – "Dvarvycio karas" #Iskarpyta, sutrumpinta konfiskacijos video medziaga: youtube.com/watch?v=RqUq_W1dvug #Pilna video medziaga: rutube.ru/tracks/2544038.html?v=e42277dbd9e14f5d461e811e26b36e55 #Bylos dokumentaciniai failai parsisiuntimui: megaupload.com/?f=5MCK7TPY realios situacijos isdestymas… dekui uz demesi.
  dabar jau kai kuriuos dokumentus galite skaityti interneto puslapyje…
  scribd.com/doc/21807708 Bylos Aprashymas
  scribd.com/doc/21808018 Skundas LR gen. prok. del ikiteisminio
  manau busit nustebinti…

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. Tai tiesiog pavėlavusi kiek sapalionė apie oligarchus ir „valstybininkus“ (kabytėse) arba apie tai, kad „VSD žino bet nesako kas tie oligarchai ir „valstybininkai“, kurių nežino A. Matulevičius. Tad tikėtis, kad VSD „analitinėje pažymose“ yra įvardinti konkretūs oligarchai ir „valstybininkai“, yra naivu ir kvaila. Todėl ir šį ir kiekvieną A. Matulevičiaus straipsnį galima priimti kaip jo analitinę pažymą arba viešai brukama pamastymą. Na o visuomenei tik belieka konstatuoti, kad : „Visi jie vagys“.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. apima skaitant mintis kurios visada kirba mano galvoje,tikiu ,kad kada nors jos taps kūnu.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. Nu ir kvailas iš kur ištraukiai,kad Matulevičius kam nors kyšius davė?Supainiojai su Muntianu.Siūlau atsiprašyt.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 6. Valstybininkai, pilietininkai – koks skirtumas? Juk mes esame viena tauta. Man asmeniškai jau pabodo tas skaldymasis į grupuotes. Na ir kas atsitiks, kai valstybininbkai bus išstumti ar izoliuoti? Ateis pilietininkai. O kas gali paneigti, kad jie nebus tokie kaip valstybininkai ir neveiks panašiais metodais? A.Matulevičius man nekelia pasitikėjimo. Jau pakanka žinių apie jo duotus kyšius. Kam reikalingas toks susipriešinimas tokioje mažoje valstybėje kaip Lietuva?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 7. mat kaip viskas uzleista,o tie parsai aiskina mums,kad tai nereiksmingos pazymos,atseit,net moraliskai pasenusios,gaila,kad Prezidente,sake,jog neziuri televizijos,tai matyt ir komentaru neskaito,juo labiau tokiu straipsniu,tikrai jau kokiu reikia buti idiotu,kad sito nesuprasti.bet cia lietuva-runkeliu krastas,jiems visais laikais buvo gerai,taip ir dabar bus kentes ir aimanuos,aimanuos ir kentes…tik neklauskit ka siulau,patys zinot…

  Thumb up 0 Thumb down 0

 8. atleisk,kad tamsta laikiau kitokiu t.y.valstybininku,malonu skaityti ir tiesiog mokaisi,suzinai,kaip gi visdelto ta valstybe "valdoma",taip.taip as senai sakiau,kad gera jiems "valdyti",kada mes asilai…idomu kaip jie valdys,kaip asilas pavirs pantera?Aciu Algimantai uz sviesa tunelio gale,sveikatos Tau ir sekmes kokvoje su oligarchais,mes nugalesim,kaip sakydavo butkevicius,tada nelabai tikejau,o dabar tikrai tikiu,mes nugalesim

  Thumb up 0 Thumb down 0

 9. galiu tik pasidžiaugti,kad jau po truputį judama į priekį šviečiant tautą,keliant į viešumą valdžios supuvimą ir pataikavimą klanams.Ledas pajudėjo ponai prisiekusieji,ledas pajudėjo.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 10. kad gauti pažymas ir taškas ! Nes didelės problemos Lietuvoj ir kyla nesant viešumo, per baimę, manipuliavimą, skaldymą. Tik norisi daugiau iniciatyvos iš tautos išrinktos gerbiamos prezidentės. Nes jei prezidentė nerodys iniciatyvos, veiksmų gali imtis paprasta liaudis, kuri jau nebėra vakarykštė, o tikrai subrendusi rimtiems pokyčiams. Užteks mus durninti ir vedžioti už nosies !

  Thumb up 0 Thumb down 0 
bilietai.lt/lit/renginiai/koncertai/geriausios-puko-dainos-2019-302454
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Norvegijoje plintant šunims pavojingai ligai – perspėjimas lietuviams
E. Laurinaitis: priimti „kitokį“ padeda suvokimas, kad kiekvienas iš mūsų apskritai yra skirtingas 2
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje 
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Seimas pritarė naujai žalos atlyginimo pacientams tvarkai 
Seimas priėmė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo ir lydimųjų teisės aktų...

Ką signalizuoja pirtyje netikėtai užklupęs galvos skausmas? 
Turkiška, suomiška, rusiška ar japoniška – pirčių pasirinkimas šiais laikais tikrai didelis, o...

Kaunas planuoja statyti metro (balandžio 1-osios pokštas) (9)
Premjerui Sauliui Skverneliui pavadinus mūsų brolius latvius konkurentais, daug kam kilo mintis, kas...

Teisingumo ministerija inicijuoja teismo proceso tobulinimą (1)
Teisingumo ministerija, siekdama sistemiškai tobulinti teismo procesų reglamentavimą, iš vidinių išteklių steigia naują...

Premjeras: Tikiu Lietuva ir kviečiu visus švęsti mūsų Tėvynės gimtadienį! (12)
Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis sveikina Lietuvos žmones su Valstybės atkūrimo diena.  „Sveikinu jus...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
G. Landsbergis: „Pritardami Prezidento teikiamų pataisų svarstymui, kviečiame gilesnei diskusijai“ (1)
Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis šiandien,...
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininku išrinktas D. Gaižauskas (7)
Trečiadienį vykusiame Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdyje, aktyviai...
TS-LKD sveikina Aušrą Maldeikienę prisijungus prie bendros frakcijos Europos Parlamente (2)
„Sveikinu Aušros Maldeikienės pasirinkimą prisijungti prie Europos Žmonių partijos (angl....
 
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti (1)
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė? (1)
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
Kreipėsi dėl nužudyto sūnaus – pačiai motinai iškėlė baudžiamąją bylą (1)
Nors po aukštų teisėjų sulaikymo skandalo buvo prabilta apie būtinus...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Alytuje išžaginta į darbą ėjusi moteris (1)
Liepos 18 d. apie 5 val. 20 min. Alytuje, Jazminų...
Įtariamojo asmens tapatybė jau nustatyta (1)
Šiandien Vilniaus apskr. vyriausiasis policijos komisariatas išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriuo...
Pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – atpažinti plėšimu įtariamą vyrą (3)
Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo...
 
Kaip verslas atrakino naują požiūrį į biuro baldus (1)
Jeigu išgirstate žodį „biuras“ turbūt įsivaizduojate sublokuotas arba į kabinetus...
Išmaniosios skaitmeninės televizijos galimybės Lietuvoje (3)
Skaitmeninė, savo funkcionalumu bei kanalų gausa, nerungė ilgai karaliavusią analoginę. Žinoma,...
„Huawei“ pristato stilingą „Mate 10 lite“ (2)
Nuo šiol bus dar paprasčiau pasidaryti tobulą asmenukę ar pagauti...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (23)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
Fiodr Černych perėjo į Maskvos „Dinamo“ (1)
Paskutinę perkėlimų dieną Maskvos „Dinamo“ paviliojo Lietuvos futbolo rinktinės kapitoną...
 
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai””
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Padėka
PADĖKA Dėkojame visiems vienaip ar kitaip prisidėjusiems ruošiantis pirmajam renginiui...