Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2022 Rugpjūtis 12 Penktadienis
 

“Dievo rykštės”

2013-02-28 00:02 | Užsienis | Komentarų (11)

“Dievo Rykštės” ginklų sistemą sudaro du kosminiai įrenginiai, nutolę nuo žemės kelis šimtus kilometrų.


Ramūnas Alaunis

2013 vasario 15 dienos rytą Rusijos Uralo regione virš Sverdlovsko, Čeliabinsko ir Tiumenės sričių buvo pastebėtas ryškus žybsnis, vėliau pasigirdo galingas trenksmas. Sprogimo smūgio banga išdaužė daugelio namų ir pastatų langus. Čeliabinske nuo sprogimo įgriuvo cinko gamyklos pastato stogas ir buvo apgadintos pastato sienos. Nukentėjo apie 1400 žmonių.

Rusijos Nepaprastųjų situacijų ministerija pranešė, kad į Žemės atmosferą virš Uralo regiono įskriejo asteroidas, iš dalies sudegęs žemutiniuose atmosferos sluoksniuose, o jo nuolaužos nukrito už 80 kilometrų nuo Satkos miesto Čeliabinsko srityje.

Video įrašai parodė, kad objektas skriejo iš šiaurės rytų pusės į pietvakarių pusę, nuo Žemės paviršiaus 20° kampu. Objekto greitis tie Žemės paviršiumi apytikriai buvo apie 18 km/s, t.y. daugiau, nei 64 000 km/val.

Remiantis Vakarų Ontario (Kanada) Universiteto mokslininko Peterio Browno skaičiavimais, pagal užfiksuotas didelio žemo dažnumo garso bangas, objektas galėjo būti apie 17 metrų ilgio, kurio masė apie 7.000 – 10.000 tonų, tuo metu, kai objektas kirto atmosferos sluoksnius.

Objekto sprogimo energijos jėga prilygo 30 atominių bombų, numestų virš Hirosimos miesto Japonijoje, maždaug 15–20 km virš Žemės paviršiaus.

Tačiau Rusijos Liberalų demokratų partijos lyderis Vladimiras Žirinovskis pareiškė, kad tai nebuvo asteroidas – esą tai buvo amerikiečių naujo kosminio ginklo bandymas. O Uralą amerikiečiai pasirinko todėl, kad ten daug karinių objektų.

Astronomijos istorijoje dar niekada nebuvo įregistruoti kelių, didelių, šviesesnių už saulę asteroidų atvejai. Tad pažiūrėkime, apie kokį kosminį superginklą galėjo kalbėti V.Žirinovskis.

Reikėtų pasakyti kad Vakarų žiniasklaida greitai išplatino asteroidų “ekspertų” pranešimus apie įspūdingai sprogusį asteroidą virš Uralo regiono, tačiau nė žodžio neusiminė apie antrą tokį patį įspūdingą sprogimą, įvykusį virš Kubos, praėjus vos kelioms valandoms nuo pirmojo sprogimo Rusijoje.

Tačiau galima pažiūrėti, ar tikrai JAV turi tokį kosminį superginklą, kuris gali sukelti tokį sprogimą.

Jei tai buvo ginklas, tai tokiu atveju galėjo būti paleista ir sprogti kaip “meteoritas” JAV Karinių Oro Pajėgų kosminė ginkluota platforma, užstaisyta supergalingomis raketomis, vadinamomis “Dievo Rykštėmis” (ang. God Rods).

Abiem atvejais liudininkai ir mobiliųjų telefonų įrašų vaizdai parodė “autobuso formos” objektus, “šviesesnius už Saulę”, krintančius į Žemės plotus, kurie buvo vienas nuo kito nutolę per pusę Žemės pusiaujo atstumo beveik panašiu laiku.

Kas yra tos  “Dievo Rykštės”?

“Dievo Rykštės” ginklų sistemą sudaro du kosminiai įrenginiai, nutolę nuo žemės kelis šimtus kilometrų. Viena kosminė platforma atlieka nusitaikymo ir komunikacijų užduotis. Kita kosminė volframinė cilindro formos platforma apginkluota 6 metrų ilgio ir 30 centimetrų skersmens raketomis, užtaisytomis prisodrintu uranu, vadinamomis “Dievo Rykštėmis“. Gavęs nurodymus iš žemėje esančių valdymo centrų, nusitaikymo palydovas perduoda informaciją antrajam kosminiam raketiniam įrenginiui, kuris ir paleidžia savo raketas.

Nuotoliniu būdu valdomos “rykštės”, apdengtos karščiui atsparia medžiaga, įskrenda į atmosferą 1200 m/s greičiu, tolygiu meteoritų greičiui. Rezultatas – visiškas taikinio sunaikinimas, net jei taikinys yra giliai po žeme. Po to iš žemės paleidžiamas kita kosminė platforma, užtaisyta “Dievo Rykštėmis”, tad nebūtina keisti visos kosminės sistemos.

Nuo raketos paleidimo iki jos susidūrimo Žemėje, priklausomai nuo kosminio įrenginio vietos orbitoje, gali praeiti tik keletas miučių. Šios tipo ginklo idėja yra ta, kad raketos skrieja orbitos greičiu – mažiausiai 9 kilometrus per sekundę. “Dievo Ryštės” yra skirtos stipriausių bunkerių naikinimui.

Raketos, užtaisytos prisodrintu uranu, remiasi kinetine energija, gauta iš sunkio jėgos pagreičio, pasiekiančio viršgarsinį pagreitį, artimą vertikaliai trajektorijai. Prieš susidūrimą su Žemės paviršiumi, keramikinis apvalkalas sutrupa į miltelius, tuo tarpu prisodrinto urano įkaitinta iki raudonumo skysta ugnis pereina kiaurai betoną ar metalą. Prisodrintas uranas bunkerio ar tunelio viduje ore įžiebia ugnį, sukeldamas galingas smūgio bangas, kurios ir sunaikina bunkerį.

Ši kinetinės energijos ginklų koncepcija buvo vystoma dar nuo 1950 metų, kuomet nevyriausybinė USA RAND korporacija (ang. USA Research And Devepolment) pasiūlė raketas montuoti ant tarpžemyninių balistinių raketų. Šie kosminių palydovų įrenginiai buvo išpopuliarinti mokslinės fantastikos rašytojo Jerry Eugene Pournelle. Deja, Pentagonas informacijos apie šių technologijų tyrimus neviešina.

2003 metų lapkričio mėnesį USA Aviacijos Universiteto (USA AIR University) paskelbtame “USA Karinių Oro Pajėgų Transformacijos Skrydžių Plane” (The U.S. Air Force Transformation Flight Plan) aprašomi tokio pobūdžio kosmose dislokuoti ateities supergreiti kosminiai ginklai. O 2002 metų RAND pranešime “Kosminiai ginklai, Žemės Karai” (ang. Space Weapons, Earth Wars) skirtas visas skyrius kosminių ginklų technologijų praktiniam taikymui.

Šiame JAV Karinių Oro Pajėgų pranešime nurodoma, kad pati kosminė sistema, užtaisyta raketomis, sveria daugiau nei 8 tonas. Tad susidūrimo metu turi tiek energijos, kuri lygi maždaug 7.2 tonoms dinamito.

Tačiau taip vadinamų “Dievo Rykščių” greitis gali būti toks didelis, kad jos dėl didelės trinties atmosferos sloksiuose gali sprogti dar prieš įsmingant į žemės paviršių, sudarydamas sprogstančio asteroido įspūdį.

Kitas trūkumas – kosminis palydovas apskrieja Žemę kas 100 minučių ir bet kuriuo reikiamu momentu gali būti nutolęs nuo taikinio. Todėl yra siūlymų tokias raketas montuoti ant tarpžemyninių balistinių raketų, kurios galėtų sulėtinti žemėjimo trajektoriją siekiant išvengti išgaravimo susidūrimo momentu. Tarpžemyninių balistinių raketų išlaikymas taip pat būtų pigesnės, nei kosminių įrenginių ir Tarpžemyninės balistinėms raketoms reikėtų mažiau laiko pasiekti savo taikiniu.

Taigi, jei laikysimės teorijos, kad tai buvo Amerikos “Dievo Rykštes”, paruoštos bombarduoti Irano atominius bunkerius, tuomet JAV Karinių Oro Pajėgų kosminis įrenginys galėjo būti pervestas į lėtesnę, beveik nejudančią orbitą virš Kaspijos jūros.

Deja, beveik nejudančioje orbitoje yra viena problema – didelis “Dievo Rykščių” raketų svoris, išdėstytų autobuso dydžio platformoje, kuri galėjo pradėti kristi laisvojo kritimo pagreičiu žemyn, į Žemę.

Staiga pradėjus kristi platformoms į Žemę galėjo būti priimtas sprendimas atskirti raketas nešančią platformas nuo kosminio valdymo modulio.

Tad “Dievo Rykščių” kosminė ginklų platforma galėjo kristi Rusijos Uralo regione, kuriame yra dešimtys branduolinių reaktorių tyrimų centrų aplink Čeliabinsko branduolinių ginklų zoną ir kur yra vienas iš didžiausių atominės elektrinės branduolinių reaktorius netoli Jekaterinburgo. Galingas sprogimas ore, virš Žemės paviršiaus, ir sukėlė stiprią smūgio bangą.

Be to, tą pačią dieną pro Žemę 28 000 km atstumu praskriejusio asteroido 2012 DA14 artėjimas jau buvo nustatytas prieš pusmetį, o apie sprogusį virš Uralo regiono “asteroidą” pranešė JAV Valstybės sekretorius Johnas Kerry pranešė sprogimo išvakarėse.

Komentarai

 

 

 
 1. Ups. Ramūnai, su visa pagarba tau, bet šį kartą tu parašei straipsnį su kurio turiniu aš nesutinku visu 100 procentų. Tai ką tu parašei, yra pasakėlės, todėl net nekomentuosiu….
  Tačiau kalbant apie Čeliabinsko reiškinį, reikėtų prisiminti ir 1909 m. įvykusį sprogimą Sibire, Tunguskos srityje, kuris įvyko nuo atskridusio šviesos kamuolio (žaibo) ir buvo 1000 kartų stipresnis už atominės bombos sprogimą Japonijoje. Dėl to sprogimo atsirado milžiniška dobė (krateris) ir buvo išguldyti (nulaužti, apdegę) medžiai 2000 kvadratinių metrų spinduliu, o sprogimo garsas girdėjosi už 800 kilometrų.
  Taigi Ramūnai, paguglink ir pasižiūrėk filmukų apie „Nikola Tesla“ technologijas. Tai yra įžymiausias pasaulyje mokslininkas, kuris padarė virš tūkstančio atradimų elektros energijos srityje. O 1943 m. kai jis mirė, jo atradimus galimai perėmė amerikonų žvalgyba. Todėl galimai dabar jie ir krečia baikas, su magnetinių laukų pagalba. Pats mokslininkas nutraukė savo tyrinėjimus, kai jis suprato, kad su magnetinių laukų pagalba galima susprogdinti bet kokį objektą ir bet kur. Galima susprogdinti, kad ir visą žemės rutulį.
  Sėkmės.

  Thumb up 72 Thumb down 1

 2. Antros ‘Dievo Rykštės’ galas sugrįš bumeragu atgal į antikristo irštva,tada ten bus daug verksmo ir dantų griežimo.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 3. Gal vis dėlto ne asteroidas, o meteoritas….Asteroidai,- tai mažosios planetos. Neseniai vienas asteroidas buvo praskridęs netoli Žemės…..Apie tai, kad ten nukrito asteroidas, apskritai nebuvo kalbama….Nei dabar, nei kada nors anksčiau, ASTEROIDAI ANT ŽEMĖS NENUKRISDAVO….

  Thumb up 72 Thumb down 0

 4. Nieko jūs nesuprantate apie tas dievo rykštes, geriau pasiklauskite Gunaro Kakaro – jis viską žino ir visuomenei pakomentuos pasekdamas eilinę pasaką.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 5. o ka kitom dienom asteroidai nepraskrenda pro zeme? kad reikejo sita DA14 apskelbti viesiems? ir butent ta pacia diena kai kazkoks krito Rusijoje…

  Thumb up 72 Thumb down 0

 6. Ale kaip cia amerikieciu asteroidas i Maskvos Zirika nepataike?
  Kiba koks apsiuostes nigeris vairavo…
  Nu nieko,-b.d.

  Thumb up 72 Thumb down 0 
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Palydovinė televizija: kas tai ir kodėl verta rinktis?
Pigus šildymo būdas individualiems namams
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Kodėl romperiukai tituluojami geriausiu drabužiu mažyliams? 
Mažylių apranga – nuo jos įsigijimo iki aprengimo ir dėvėjimo – labai aktualus...

Nauja kryptis vestuvių žemėlapyje: lietuvius kviečia tuoktis Gran Kanarijoje 
Vestuvės užsienyje vis labiau populiarėja, tačiau sudėtingas šventės organizavimas daugelį porų atbaido nuo...

Prietaisai moterų sveikatai bei malonumui  
Įrodyta, kad vaginalinių kamuoliukų bei vibratorių naudojimas yra naudingas moterų psichologinei bei fizinei...

Vasaros sezonas prasideda: ką turėtų žinoti šunų šeimininkai? 
Prasidėjus šiltajam metų sezonui, didelė dalis žmonių džiaugiasi dėl malonaus oro ir galimybės...

Kiek kainuoja geros kokybės langai? 
Patikimi langai pagerins Jūsų namų saugumą ir tuo pačiu jūsų gyvenimo kokybę. Renkantis...

Kaip pakeisti ir atrestauruoti namų fasadą? 
Renkantis išorės sienų apdailos medžiagą dažniausiai svarstomi du variantai: tinkuoti arba montuoti klinkerio...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“ (11)
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas (1)
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui (4)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (8)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (6)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (9)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (5)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (3)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
Lietuva sustabdė tarptautinių kompanijų iš Rusijos perkėlimą
Ekonomikos ir inovacijų ministerija sustabdė naujų tarpininkavimo raštų išdavimą į...
„Luminor“ bankas išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją
„Luminor“ bankas sėkmingai išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją....
Medicinos bankui – įspėjimas, bauda ir įpareigojimas
Lietuvos bankas praėjusių metų pabaigoje atliko tikslinį planinį UAB Medicinos...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (28)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (11)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Karštas Komentaras